foci;labdarúgás;spanyol;bajnok;Atlético Madrid;FC Barcelona;

2014-05-17 23:04:00

Az Atlético Madrid lett a spanyol bajnok!

Az Atlético Madrid nyerte a spanyol labdarúgó-bajnokságot: Diego Simeone együttese szombaton a Primera División zárófordulójában 1-1-es döntetlent ért el a címvédő Barcelona otthonában rendezett mindent eldöntő összecsapáson. Az Atlético Madrid 1996 után nyert újra bajnoki címet, a klub történetében a tizediket.

Érdekesség, hogy a Barcelona és az Atlético ebben a szezonban hatodik alkalommal találkozott egymással, a Spanyol Szuperkupában, mindkét bajnokin, valamint a BL-negyeddöntő első felvonásán is döntetlen született, míg a legrangosabb európai kupasorozatban a visszavágó madridi győzelemmel zárult.

Primera División, 38. (utolsó) forduló:
FC Barcelona-Atlético Madrid 1-1 (1-0)
--------------------------------------------
Camp Nou Stadion, 100 ezer néző, v.: Mateu Lahoz
gólszerzők: Sanchez (34.), illetve Godin (49.)
sárga lap: Piqué (5.), Busquets (45.), Messi (45,), Song (73.), Mascherano (90.), illetve Godin (36.), Tiago (37.), Filipe Luís (69.), Raúl Garcia (92.)

Barcelona:
------------
Pinto - Dani Alves, Piqué, Mascherano, Adriano - Fabregás (Xavi, 77.), Busquets (Song, 57.), Iniesta - Sanchez, Messi, Pedro (Neymar, 62.)
Atlético Madrid:
------------------
Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luís - Koke, Tiago, Gabi, Arda Turan (Raúl Garcia, 23.) - Villa, Diego Costa (Adrian, 16., Sosa, 72.)

A Barcelona az első pillanattól kezdve a magához ragadta a kezdeményezést, ugyanakkor a vendégek hátsó alakzata csírájában elfojtotta a katalánok minden próbálkozását. Diego Simeonénak, a vendégek vezetőedzőjének ugyanakkor már az első félidőben két kényszerű cserét kellett végrehajtania, ráadásul Diego Costa és Arda Turan személyében kulcsjátékosait vesztette el a jövő szombati, Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-döntőjére készülő Atlético. Mindkét futballista sírva hagyta el a játékteret.

A fővárosiak jól szűkítették a területet, nem hagyták kibontakozni a Barcát, amely szinte a semmiből szerzett vezetést, Sanchez nagy góljával. A félidő hajrájában az Atlético ugyan beszorította ellenfelét, de nem tudott egyenlíteni.
A fordulást követően szinte azonnal egyenlíthetett volna a madridi alakulat, de a korábbi Barca-sztár, David Villa a kapufát találta el. Nem sokkal később már összejött az egyenlítés az Atléticónak: ahogyan a szezonban oly sokszor, most is pontrúgás után kapott gólt a Barcelona. A katalánoknak nagyjából negyedórára volt szükségük ahhoz, hogy magukhoz térjenek a sokkból, ezt követően azonban ismét egykapuzásba kezdtek, és Messi révén gólt is szereztek, ám a játékvezető les miatt - jogosan - nem adta meg a találatot. A hajrában a Barcelona nem tudta feltörni a vendég kiváló védelmét, így az eredmény nem változott.

I. félidő:
---------
34. perc: Fabregás emelt be egy labdát a beinduló Messinek, az argentin melléről kissé hosszan pattant el a labda, Sanchez azonban érkezett, és éles szögből óriási gólt lőtt a rövid felső sarokba (1-0).

II. félidő:
----------
49. perc: egy jobb oldali szögletre az előrehúzódó Godin remek ütemben érkezett, és nyolc méterről óriási erővel fejelt a kapu bal oldalába (1-1).