ifjúsági olimpia;Magyar Olimpiai Bizottság;Nanking;Angelina Kalinina;Stollár Fanny;Lehmann Bence;

2014-08-22 07:54:00

Újabb magyar ezüst az ifjúsági olimpián

Az augusztus 28-ig tartó II. ifjúsági olimpián - melyen Magyarországot 16 sportágban 57 sportoló képviseli - tegnap ismét dobogóra álhatott egy magyar fiatal, ugyanis a triatlonos Lehmann Bence ezüstérmes lett az európai harmadik csapat tagjaként a kínai Nankingban zajló ifjúsági olimpia tegnapi versenynapján.

A Magyar Olimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a vegyes csapatok versenyében 16 váltó állt rajthoz, Lehmann egy-egy brit, olasz és spanyol társsal küzdött egy négyesben.

Stollár Fanny az egyéni teniszküzdelmekben a negyeddöntőben fejezte be a versenyt, míg a 16 éves játékos vegyes párosban a lengyel Kamil Adrian Majchirzakkal közösen még javíthat. Az egyéniben és párosban is U16-os Európa-bajnok Stollárt az ukrán Angelina Kalinina győzte le 6:1, 7:6-ra.

Stollár Fanny érem reményében lépett pályára egyesben, a negyeddöntős vesztes mérkőzés után joggal volt szomorú. "Lett volna esélyem a második szettben, de nem sikerült. Tudtam, hogy jól játszik a lány, ennek ellenére nem úgy mentem fel, hogy nincs esélyem. Először 5:3-ig nyomás alatt tartottam, majd kiengedtem picit.

Tapasztalt versenyző, de valahogy össze lehetett volna hozni a győzelmet. Nagyon fáj a vereség, mégiscsak egy olimpia volt a legjobb nyolc között. A vegyes párosig biztos összekapom magam…" - fogalmazott a teniszező a mob.hu portálnak.

A magyarok eddig négy arany-, két ezüst- és négy bronzérmet szereztek, és még bőven vannak hátra olyan versenyszámok, ahol fiatal sportolóink éremeséllyel indulnak.