tenisz;világbajnokság;Serena Williams;Babos Tímea;női párosok;

2014-10-28 06:58:00

Babos újra a százban

Noha épphogy lemaradt Babos Tímea a női párosok világbajnokságáról, a legjobb teniszezőnk nem pihen, hanem kisebb franciaországi versenyeken próbál meg minél több pontot szerezni.

Nos, ebben a törekvésében élen jár a soproni játékos, ugyanis az elmúlt vasárnap megnyerte a Poitiers-ben rendezett, 100 ezer dollár összdíjazású ITF-tornát. Babos a döntőben a hazai nézők nagy kedvencét, Océane Dodint verte 6:3, 4:6, 7:5 arányban.

„Nagyon-nagyon örülök, hogy nyertem. Ezen a héten 3 top100-as ellenfelet vertem. Nehéz meccs volt a döntő, sok fordulattal, sok szoros gémmel, rengeteg ásszal. El sem hiszem, hogy 29 foghatatlan szervát ütöttem. Egyszerűen csak boldog vagyok, hogy egy ilyen szintű tornán tudtam győzni!” – olvasható Babos nyilatkozata a honlapján.

Tímea – aki karrierje 19. döntőjét játszotta egyesben ITF-versenyen – vasárnapi tornagyőzelmének köszönhetően 23 helyet javítva a 91. a női teniszezők világranglistáján, amelyet változatlanul a WTA-világbajnokságon első amerikai Serena Williams vezet.

Ráadásul ezen a helyezésén tovább javíthat, ugyanis a héten a szintén franciaországi Nantes-ban sorra kerülő, 50 ezres versenyen szerepel.