Chelsea;Paris Saint-Germain;labdarúgó Bajnokok Ligája;Sahtar Donyeck;David Luiz;

2015-03-13 06:56:00

Nemes bosszú

Drámai csatában jutott tovább a Paris Saint-Germain a Chelsea ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján. A Bayern München viszont megsemmisítő, 7-0-s vereséget mért a Sahtar Donyeckre.

Nemes bosszút állt a Paris Saint-Germain a Chelsea-n. Tavaly ugyanis a londoniak a Bajnokok Ligájában jobb gólarányuknak köszönhetően jutottak túl a párizsiakon, s most ugyanezt másolta le Laurent Blanc együttese. De milyen drámai körülmények között! A találkozó abszolút esélyese ugyanis a Chelsea volt, hiszen a francia fővárosban 1-1-et játszott, így 0-0 is elegendő lett volna számára.

Ráadásul a 31. percben Ibrahimovicot kiállították, s a 81. percben Cahill góljának köszönhetően úgy tűnt, minden eldőlt. David Luiz azonban a 86. percben remek fejessel egyenlített volt csapata ellen. Aztán a hosszabbításban, a 96. percben Hazard 11-esével újra a londoniaknál volt az előny, a PSG azonban ismét felállt a padlóról, s Thiago Silva földöntúli fejesével egyenlítettek, ami már a párizsiak továbbjutását jelentette. Hazardékban már nem volt erő ahhoz, hogy újra előnyhöz jussanak, így maradt a 2-2.

A meccs egyértelmű hőse Thiago Silva volt, aki kicsit bosszúsan nyilatkozott a meccs után. Szerinte nemcsak a Chelsea játékosai, hanem edzőjük, José Mourinho sem adta meg nekik a kellő tiszteletet. „Azt mondta, azért örül, hogy minket kaptak, mert sok francia szurkoló is elkísérhet minket Londonba. Biztos vagyok azonban abban, nem ez volt a valódi ok, hanem mert azt hitte, megint továbbjutnak ellenünk”.

A két gólszerző brazil középhátvédnek hálás lehet a PSG edzője, Laurent Blanc, hiszen bár 2016 nyaráig szól a szerződése a katari tulajdonban lévő klubnál, ha kiesett volna együttese, szinte biztosan repült volna a kispadról a szezon végén. A Chelsea szurkolói igazán nem neheztelhetnek volt kedvencükre, David Luizra, mert a meccs után nemcsak elismeréssel beszélt a klubról, bocsánatot is kért a kékek szurkolóitól gólöröméért. „Borzasztóan örülök a továbbjutásunknak, de a Chelsea-nél is nagyon szép időszakot töltöttem el”. Összesen 143 meccsen lépett pályára a londoniaknál.

A másik szerdai BL-meccsen a Bayern 7-0-ra valósággal letarolta a meccs majdnem egészét emberhátrányban játszó ukrán Sahtart. A találkozóról mindent elmond, hogy a hazaiak 13-szor találták el a kaput, a vendégek egyszer sem.