Forma-1;Ferrari;Lewis Hamilton;Brit Nagydíj;Nico Rosberg;

2015-07-06 07:56:00

Nem szimpla Merci-siker

Hiába indult az első sorból Lewis Hamilton és Nico Rosberg, nagyon meg kellett izzadniuk a csapat kettős győzelméért a Forma-1-es Brit Nagydíjon, miután nagy csatát vívtak a két Williamsszel az esős futamon. A nevető harmadik mégsem közülük került ki, a Ferrari pilótája, Sebastian Vettel állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Lewis Hamilton, a Forma-1 címvédője hazai, 140 ezer fős közönség előtt nyerte meg a silverstone-i versenyt, sikeréhez ezúttal szerencse is kellett. A brit pilóta a pole pozícióból, míg mögötte a csapattársa, Nico Rosberg indult, a második sort a Williamsszek bérelték ki maguknak Felipe Massa és Valtteri Bottas sorrendben.

A világbajnokság állása
Pilóták: 1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 194 pont, 2. Nico Rosberg (német, Mercedes) 177, 3. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 135, 4. Valterri Bottas (finn, Williams) 77, 5. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 76, 6. Felipe Massa (brazil, Williams) 74
Konstruktőrök: 1. Mercedes 371 pont, 2. Ferrari 211, 3. Williams 151, 4. Red Bull 63, 5. Force India 39, 6. Lotus 29

A futamot megelőzően kuplungproblémákra panaszkodó Mercedesek nagyon rosszul rajtoltak, ám ezt később nem az autó hibájával, hanem a gumik rossz tapadásával magyarázták.

Az első kanyarban Massa fordult az élen, mögötte a finn Bottas majdnem megszerezte a második helyet, de miután túl nagy teret hagyott Hamilton számára a belső íven, a brit versenyző visszaelőzte.

A mezőny hátsó felében három autó is kiesett az első körben, miután a két Lotus egymásnak ütközött, ennek következtében

pedig meglökték Jenson Buttont, aki eltalálta Fernando Alonso, a kétszeres világbajnok spanyol megúszta az esetet egy orrkúpcserével.

Az esetet követően a harmadik kör végéig a pályára gurult a biztonsági autó, kiállását követően a mozgórajtot Hamilton próbálta meg kihasználni, de egy elfékezés miatt nem csak Massát nem bírta megelőzni, hanem még Bottas is feljött elé. A futam döntő köre a 21. volt, amikor a kerékcseréket követően Hamilton az élre ugrott, köszönhetően a nagyszerű kivezetőkörének.

Egészen sokáig úgy festett, hogy nem lesz változás az élmezőnyben, ám egyszer csak eleredt az eső. Mivel az egész pálya felülete még nem volt nedves, ezért - főleg a mezőny végéről - csak néhányan vállaltak be, hogy feltegyék a köztes esős (intermediate) kerekeket. Ebben a periódusban felzárkózott az addig negyedik helyen autózó Nico Rosberg, aki miután megelőzte mind a két Williams-versenygépet, körönként lopózott fel a Nagy-Britanniába tízpontos előnnyel érkező csapattársára.

A német balszerencséjére elkezdett felgyülemleni a csapadék az aszfalton, így Hamilton egy körrel hamarabb feltette az intermediate gumikat, ami pont elég volt arra, hogy leszakítsa magáról az egy körig még száraz abroncsokon autózó vetélytársát. A boxkiállások utáni kavarodásból a Ferrari pilótája, Sebastian Vettel jött ki a legjobban, aki felzárkózott a harmadik helyre. A szeszélyes időjárás másik nyertese Fernando Alonso volt, aki megszerezte idei első pontját.

Idén az összes futamon, tehát kilencedszer végez mindkét Mercedes az első háromban, ezzel beállították egy 1953-as rekordot, amikor a Ferrari pilótái tudtak ugyanennyiszer együtt felállni a dobogóra. A száguldó cirkusz következő állomása hazánkban, a Hungaroringen lesz július 26-án.

Vettelnek az eső segített
Lewis Hamilton: - A rossz rajt után sokkal izgalmasabb lett a futam, főleg a közönségnek számára. Talán először a pályafutásom során a tökéletes döntést sikerült hoznom a gumiválasztásnál.
Nico Rosberg: - Nyomtam amennyire tudtam hogy utolérjem Lewist, de egyszerűen jobbkor állt ki kereket cserélni.
Sebastian Vettel: - Az eső nélkül nem lehetnék itt a dobogón. Igazság szerint türelmesek voltunk és kivártuk, amíg leszakad az ég, hiszen ez itt Anglia, pár perccel később már süthet akár a nap.