Ferencváros;Debrecen;Európa Liga-selejtező;

2015-07-17 00:45:00

Sokkoló vereség

Biztató, 2-2-es döntetlent ért el a Debrecen a Skonto Riga otthonában az Európa-liga selejtezőjének második körében. A Ferencváros viszont otthon kapott ki a Zeljeznicartól, így kevés a remény a zöld-fehérek továbbjutására.

Remek hangulat fogadta a Ferencvárost a labdarúgó Európa-liga selejtezője második körének első meccsén a szarajevói Zeljeznicar ellen. S ezúttal végre nem csak a stadionon kívül biztathatták a drukkerek Gera Zoltánékat. A Groupama Arénába mintegy 10 ezren váltottak jegyet. A vendégszektorban szurkoló bosnyák mintegy 500 drukker is nagyon kitett magáért, időnként jobban lehetett hallani a hangjukat, mint a fradistákét.

A tiszta zöldben pályára lépő Ferencváros ugyanabban az összeállításban lépett pályára, mint egy hete, a holland Go Ahead Eagles ellen. Mateos ezúttal is hiányzott, mindinkább úgy tűnik, hogy a spanyol középhátvéd búcsút int a zöld-fehéreknek, ezért ismét a Leandro-Nalepa tengely kapott bizalmat a leghátsó vonalban Thomas Dolltól. A két új szerzemény, Radó és a szlovák Sesták a kispadra ülhetett.

Hamar kiderült, hogy a Zeljo, amely három ponttal végzett a bosnyák bajnokságban az aranyérmes FK Szarajevó mögött, egyáltalán nem rossz csapat. Szép kombinatív játékra képes, játékosai technikásak. A Fradi túl nagy teret adott az ügyesen adogató vendégeknek, a középpályán nem működött jól a letámadás. Mintha sokan nem találták volna meg az emberüket. A 10. perc táján Doll egyértelműen hangot is adott nem túl pozitív véleményének. Később is dühösen járt-kelt a kispad előtt. Talán a tréner mérgelődését látva kezdett magára találni a Fradi. A 21. percben Gera Lamahnak passzolt, a csatár azonban nem találta el a kaput, majd Böde fejelt fölé nagy helyzetben. A 36. percben Leandrónak az év helyzetét sikerült kihagynia: a magyar válogatott védőjéhez pattant a labda egy beívelés után, de három méterről magasan fölé lőtt. Erre mondják, nehezebb volt kihagyni, mint belőni. Egyre jobban beszorította ellenfelét a Fradi, de csak nem jött a gól. A 41. percben Lamah 22 méterről, a bal oldalról nagy erővel lőtt kapura, de a kapufát találta el. A szerencse sem állt az FTC mellé, nemcsak az elpuskázott helyzetek miatt, hanem mert kidőlt a sorból Ramirez. A Ferencváros már szinte krónikus védőhiányban szenved. A félidőre maradt a 0-0.

A második játékrészben kreatívabb Fradit reméltünk, miután a sérült Ramirez helyett a szlovák válogatott Sesták, Busai helyett Hajnal állt be. Somalia lett a balhátvéd, Böde középcsatár maradt. A szerkezeti átalakítás inkább visszavetette a zöld-fehéreket, kevés volt az ötlet, a mozgás, a 60. percben felharsant a füttyszó, Doll dühöngött. Nagyon érződött Somalia kiesése a középpályáról. A félidő derekán beállt Gyömbér Gábor Lamah helyére, utóbbi szintén megsérült. Egyre nagyobb volt a tanácstalanság. Hajnal eltűnt a mezőnyben, Sesták pedig alig ért labdához. Nagyon meddő volt a mezőnyfölény. Arra viszont senki sem számított, hogy a Zeljeznicar nyerni is tud, pedig sajnos ez történt: a 88. percben Diatta talált a hálóba. A Ferencváros továbbjutása reménytelennek tűnik.

Sima ügynek tűnt a Debrecen rigai vendégjátéka, a Skonto ellen. A mérkőzés első félidejének első felében úgy festett, hogy a lett bajnokság tavalyi második helyezettje, a Skonto Riga nincs egy súlycsoportban a Debreceniekkel. Hamar vezetést is szerzett a Debrecen: Balogh jobbról adott középre, Tisza pedig kapásból lőtt a jobb felső sarkokba. A 27. percben Karasausks lépett ki, s 16 méterről a jobb alsó sarokba gurított (1-1). Egyre kiegyenlítettebbé vált a játék. A félidő végén aztán Tisza 25 méteres lövése a bal kapufán csattant, igaz, a kapus rajta volt a lövésen. A második félidő elején hamar vezetést szerzett a rigai csapat: ismét Karasausks volt a főszereplő, aki két védő közé belépett, majd a jobb sarokba helyezett (2-1). A 71. percben Sidibe helyére másodpercekkel korábban beállt Castillon lefordult a védőjéről, s első lövését védte a kapus, de a kipattanót a hálóba lőtte (2-2). Ennyi is maradt a találkozó végéig. Az eredmény nagyon biztató a visszavágó előtt.