atlétika;Baji Balázs;atlétikai világbajnokság;Gyurátz Réka;

2015-08-27 07:54:00

Felemás magyar atlétikai eredmények

Baji Balázs 110 méter gáton bejutott az elődöntőbe a pekingi atlétikai világbajnokságon. A magyar versenyző 13,45 másodperccel, harmadik helyezettként ért célba, továbblépve a mai második körbe. A szám olimpiai bajnoka, Merritt jövő kedden veseátültetésen esik át.

A 30 éves világcsúcstartó vesefunkciói 20 százalékosak, testvére egyik veséjét kapja meg. Az előfutamban könnyed futással, 13,25 másodperces idővel futamgyőztesként jutott tovább. Női kalapácsvetőink viszont kiestek, Orbán Éva csoportjában a 14., Gyurátz Réka a 9. helyen végzett a selejtezőben. Orbán első kísérletre 64,57 méterig jutott, Gyurátz második dobása után 68,26 méterig szállt a kalapács.

A férfi 400 méteren a dél-afrikai Wayde van Niekerk nyert 43,48 másodperces idővel az amerikai LaShawn Merritt és a granadai Kirani James előtt. Jobb eredményt legutóbb nyolc éve értek el az egykörös távon. A férfi 200 középfutamában az amerikai Justin Gatlin érte el a legjobb időt, 19,87 másodpercet futott. A fináléba bejutott a világcsúcstartó Usain Bolt is.

Gerelyhajításban tizennégy éve nem látott távolságra, 92,72 méterre dobta el a szert a kenyai Julius Yego, így aranyérmet szerzett. A női 400 méteres gátfutásban a cseh Zuzana Hejnová megvédte világbajnoki címét, a hölgyek 3000 akadály döntőjében pedig három futó harcolt fej-fej mellett, a célba a kenyai Hyvin Kiyeng Jepkemoi ért elsőként. A kubai Yarisley Silva és a vb-győztes brazil Fabiana Murer nagy csatát vívott egymással a női rúdugrás döntőjében, a 4,90 métert azonban csak Silva tudta teljesíteni.

Kenyaiak buktak a teszten

Két kenyai atléta, a női 400 méter első köréből 50,71 másodperces országos csúccsal továbbjutó Joyce Zakary és a 400 gáton első fordulójában 58,96 másodpercet elérő Koki Manunga megbuktak a doppingteszten. A mintákat a versenyek előtt, augusztus 20-án és 21-én vették tőlük a csapat szállodájában. Két korábbi kenyai futó nemrég bevallotta, hogy az atlétákat rendre értesítették a versenyen kívüli doppingellenőrzésekről, a helyi sportági vezetők pedig hajlandóak voltak pozitív eseteket eltusolni.