Brit Nagydíj;Valentino Rossi;Jorge Lorenzo;gyorsaságimotoros-világbajnokság;

2015-08-31 07:58:00

Rossinak kedvezett az esős verseny

Egyenlő pontszámmal érkezett a gyorsaságimotoros-világbajnokság (MotoGP) Brit Nagydíjára Jorge Lorenzo és Valentino Rossi. Bár a spanyol versenyző rajtolt előkelőbb helyről, végül a Doktor futamgyőzelmével 12 pontos előnyre tett szert.

A silverstone-i viadal csak a második felvezetőkör után indult el a rossz időjárási körülmények miatt. Az esős verseny rajtja izgalmasra sikerült, az élről induló Marc Márquezt megelőzte Lorenzo. Már a nagydíj elején felverekedte magát Rossi az élre, és sokáig üldözte őt a címvédő Márquez, de nyolc körrel a vége előtt kiesett a 22 éves motoros, mivel az egyik kanyarban elvesztette egyensúlyát.

A futam hőse Danilo Petrucci volt, aki a második helyen végzett – tíz helyet javítva rajtpozícióján. A dobogó legalsó fokára Andrea Dovizioso állhatott fel, ő a 12. helyről érte el a bravúrt. A vb következő állomása a szeptember 13-i a San Marinó-i Nagydíj lesz.