Debrecen;MTK;Videoton;Európa Liga-selejtező;

2016-07-01 07:53:00

Sikeres magyar El-rajt

Megkezdték szereplésüket a magyar élvonalbeli labdarúgócsapatok az európai kupaporondon, legalábbis az Európa-liga selejtezőjében. Elsőként az MTK lépett pályára, mely együttes ugyan a negyedik helyen zárt az NB I. 2015-2016-os szezonjában, azonban a Ferencváros a bajnoki cím mellett a Magyar Kupát is elhódította, így a kék-fehérek elindulhattak a sorozat kvalifikációján.

Az MTK idegenben léptek pályára a kazah Aktobe ellen, mely a 2015-ös bajnokság alapszakaszában a második helyen zárt, ám a bajnoki címről döntő felsőházi rájátszásban a harmadik pozícióban végzett. A 30. percben ugyan megszerezte a vezetést az MTK Torghelle Sándor révén, ám az ellenfél már az első játékrészben egyenlíteni tudott, és a találkozó végéig nem változott az állás.

A bajnokságban a második helyen végző Videoton Felcsúton fogadta a moldáv Zaria Balti együttesét. A magyar válogatott öt alapemberét felállva tapsolták a Pancho Arénába kilátogató drukkerek. "Juhász Rolandot, Lang Ádámot, Fiola Attilát, Priskin Tamást és Dzsudzsák Balázst csapatunk részéről Kovács Zoltán sportigazgató köszöntötte a kezdés előtt néhány perccel" – írta a vidi.hu. A fehérváriaknál – akik a meccs végén kettős emberelőnyben voltak – nem lépett pályára az új igazolás, a szerb Danko Lazovics, azonban így is 3-0-ra nyerni tudtak a találkozón. Hazai együtteseink július 7-én játsszák a visszavágókat.

A magyar érdekeltségű meccsek végeredményei: Aktobe (kazah)-MTK 1-1, Videoton-Zaria Balti (moldáv) 3-0.