Wimbledon;Babos Tímea;

2016-07-10 10:20:00

Babosékon kifogtak Williamsék Wimbledonban

Babos Tímea a kazah Jaroszlava Svedova oldalán két szoros játszmában, 6:3, 6:4-re kikapott az amerikai Serena Williams, Venus Williams duótól a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyének szombati fináléjában.

Babos harmadik döntőjét vesztette el Wimbledonban: 2014-ben Kristina Mladenoviccsal menetelt a női páros döntőjéig, míg tavaly vegyespárosban játszott finálét az osztrák Alexander Peyával az oldalán. A Williams nővérek 14. alkalommal játszottak együtt Grand Slam-finálét, s valamennyit megnyertek. Wimbledonban 2000, 2002, 2008, 2009 és 2012 után hatodszor győzött a kettősük, amelyben Serenának 22, Venusnak 7 egyéni GS-sikere van.

Az ötödik helyen kiemelt magyar, kazah duó az első szettben harmadszorra elvette a délután korábban az egyesben is győztes Serena és az egyéniben elődöntőig jutott Venus alkotta kettős adogatását. Williamsék viszont azonnal visszabrékeltek, majd 4:3-as előnyüknél újra elvették Babosék adogatását. Bár a magyar, kazah párosnak többször is volt lehetősége ennek visszavételére, az amerikaiak kihasználták az első szettlabdát, így 49 perc alatt megnyerték az első játszmát.

A második felvonásban az amerikai duó 3:3-nál vette el Babosék adogatását. Bár a végig kiegyensúlyozottan, remekül és magabiztosan játszó Babos az első mérkőzéslabdát hárította, a Williams nővérek végül 6:4-re megnyerték a második szettet is.  A találkozó 1 óra 27 percig tartott alatt megnyerte a finálét.

Eredmények:

női páros, döntő:
Serena Williams, Venus Williams (amerikai)-Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 5.) 6:3, 6:4

Korábban:
nők, döntő:
S. Williams (amerikai, 1.)-Kerber (német, 4.) 7:5, 6:3
férfi páros, döntő:
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (francia, 1.)-Julien Benneteau, Edouard Roger-Vasselin 6:4, 7:6 (7-1), 6:3