hatalom;agymosás;aljasság;

2016-08-01 08:06:00

Fel, Brüsszelre!

Sok embertelen hatalmat ismertünk már, és sokkal kevesebbet, amelyik még büszke is a saját aljasságára. A mostani hatalom pedig kifejezetten büszkén hazudja magát a jövő egyedüli biztosítékának. Most éppen mindent túlharsog a kormány propagandája, és októberig a házfalakat, a közrádiót és a köztévét (meg némely magántévét is) még az eddigieknél is jobban ellepik majd a Brüsszel által ránk kényszerített migráns milliók. Semmi pénz nem számít, csak hogy ezt a hazugságot sulykolják belénk éjjel-nappal, mert nagyon fontos ennek a hatalomnak október 2-a, amely, ha nem sikerül, úgy a kormányfőnek bizony illene távoznia. Arcátlanul nem fogja megtenni.

Addig is megy az agymosás. Különösen az M1 műsorát érdemes nézni, ahol kellő távlatokat és mélységet igyekeznek adni a menekülthistóriának. Mert miközben Bakondi György a kormányfő belbiztonsági főtanácsadója büszkén bejelenti, hogy megszűnt a tiltott határátlépés és csökken a Magyarországon lévő menekültek száma, az idegenrendészeti központokban 41 százalékos, az őrzött és nyílt táborokban pedig 60 százalékos "a töltöttség", aközben valahogy fenn kell tartani a kormányzati hisztériát, és távlatosabb képet kell festeni Brüsszel gonosz árnyékáról.

Egy klinikai szakpszichológus azt magyarázza, ahhoz, hogy érdemben lehessen küzdeni a terrorizmus ellen, ismerni kell a terroristák motivációját, gondolkodását, működését, személyiségprofilt kell alkotni ezekről az emberekről, így többet lehet tudni arról, hogy "kikkel állunk szemben". A közgazdász meg azt: a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a "globális tőke nyomulásának fő intézményévé" vált. Megy az agymosás, hiszen ki a fene figyelt fel itt a nemzetközi alapkezelő Templetonra, amely a magyar adósság tíz százalékát tartotta kézben és az országot életben 7,5-8 százalékért, úgy 300 milliárd forintért azokban az években, amikor az olcsóbb IMF-et éppen fenéken billentette a Matolcsy-féle unortodoxia. Igaz az IMF talán kevesebb matolcsyzmust szeretett volna látni.

Meg kell állítani Brüsszelt, amely városnyi migránst telepítene Magyarországra! - harsogja Tuzson Bence kommunikációs államtitkár, míg Szjjártó Péter külügyminiszter ismét nekimegy Jean-Claude Juncker, európai bizottsági elnöknek, aki az emberektől félti a demokráciát.

Aztán megszólal egy szelíd történész is: Európa egyik legnagyobb erőssége, hogy közös kultúrán, közös háttéren túl kisebb politikai egységekre tagolódik, tehát ha valahol felfordulás támad, az nem biztos, hogy alapjaiban érinti a többi államot.

Hát nem: ennek a földrésznek "kisebb politikai egységei", mint a puzzle adják ki a nagy egészet. Ha itt valahol felfordulás támad, az az egészet megborítja. Szégyelltük eleget európai létünket a nagy Unió előtti balkáni háború idején. Nem feledjük, még ebben az ocsmány, Európa elleni propagandaháborúban sem.