RIO 2016;kajak-kenu;Kozák Danuta;Szabó Gabriella;

2016-08-15 20:40:00

Csak Kozákék döntőznek

Hétfőn, magyar idő szerint délután megkezdődtek a kajak-kenu versenyszámok. Noha az összes magyar versenyző továbbjutott az előfutamokból, mindössze a Szabó Gabriella-Kozák Danuta kettős lesz érdekelt a fináléban.

Vasbányai Henrik harmadik lett a középfutamában, így nem sikerült döntőbe kerülnie a kenu egyesek 1000 méteres versenyében. "Letört vagyok, meg kicsit csalódott, de rettenetesen kihajtottam magam" - nyilatkozott fáradtan Vasbányai Henrik az M4 Sportnak. A KSI 25 éves, ötkarikás újonc sportolója ma a B-döntőben szállhat vízre.

Douchev-Janics Natasának sem sikerült bejutnia a döntőbe, mivel középfutamában a negyedik helyen ért célba K-1 200 méteren. A Győr háromszoros olimpiai bajnok kajakosa négy éve, Londonban bronzérmes volt a sprintszámban, Rióban azonban csak a mai B-döntőben versenyezhet.

"Az volt a terv, hogy bolyban maradjak, s mindent megtegyek a továbbjutásért. Ezt csináltam, elfogyott az erőm a végén, nem tudom miért, jól éreztem közben magam. Ha megnézzük, nálam volt négy erős név, abból én voltam a negyedik..." - mondta Douchev-Janics az M4-nek.

A Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajakos duó megnyerte előfutamát, így döntős 500 méteren, ugyanis a futamgyőzelem egyenes ági továbbjutást ért. Az aktuális világ- és Európa-bajnok kettős favorithoz méltóan versenyzett, mindössze a lengyel hajó tudta tartani a tempót a magyarokkal. A magyar kettős számára fontos volt, hogy elkerülje a középfutamot, mivel Kozák vírusos gyomorfertőzéssel bajlódik.

"Tegnap éjszaka közepén hasmenéses tünetek jelentkeztek nála, bélfertőzéses szindróma alakult ki." - nyilatkozta Toman József csapatorvos az MTI-nek. A döntőt, 14.23-as kezdettel tekinthetjük meg.

Csakúgy mint Vasbányai és Douchev-Janics, Kopasz Bálint is a B döntőbe kvalifikált, lévén középfutamában az ötödik helyen ért célba K-1 1000 méteren. Az Algyői Sportkör 19 éves, ifjúsági világbajnok kajakosa - aki Dombvári Bence doppingesete után került be az utazók közé - remekül teljesített második pályáján, sokáig az A finálét érő negyedik helyen haladt, végül azonban ötödik lett.