Fotó;olimpia;Rió;kajak-kenu;Kozák Danuta;

2016-08-19 14:34:00

A hetedik arany és más számok- Fotógaléria

A kajakos Kozák Danuta címvédőként győzött női K-1 500 méteren a riói olimpia csütörtöki versenynapján, ezzel Magyarország 500. ötkarikás érmét, egyben 175. aranyát nyerte. A fő képre kattintva galéria nyílik, fotó: Szalmás Péter, Népszava

Kozák fölényes sikerével második aranyát szerezte meg Rio de Janeiróban, mivel kedden Szabó Gabriellával párosban is a leggyorsabb volt. Az UTE 29 éves versenyzője immár négyszeres olimpiai bajnok - Londonban egyesben és négyesben győzött -, ezzel ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa. Egyesbeli sikerével a magyar kajak-kenu sport 24., illetve a riói küldöttség hetedik aranyérmét szerezte. "A londoni olimpia után az volt a cél, hogy megvédjem a címem. Négyéves álmomat sikerült valóra váltani" - nyilatkozott Kozák a döntő után.

Közel állt az éremszerzéshez a Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos páros is 200 méteren. A világbajnoki címvédő kettős - amely a válogatót megnyerő, de utóbb doppinggyanú miatt az utazók közül kizárt Horváth Bence és Szomolányi Máté helyett jutott az utolsó pillanatban indulási joghoz - szoros versenyben, három századdal maradt le a dobogóról.

Döntős volt a Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kajakos duó is. A 2013-ban és 2014-ben U23-as világbajnokságot nyert honvédos kettős - amely már a fináléba jutással elérte célját - hetedik lett 1000 méteren.

A csütörtöki programban a B döntőben szerepelt 200 méteren a kenus Hajdu Jonatán, s a Dunaferr 20 éves ifjúsági világbajnoka második, összesítésben tizedik lett.