Németország;Anglia;futball;rekord;győzelem;Wayne Rooney;vb-selejtezők;

2016-09-06 07:55:00

Rekordot döntött Rooney

Nem jelentett gondot Norvégia idegenbeli legyőzése a címvédő német válogatott számára a Nationalelf első világbajnoki selejtezőmérkőzésén. Joachim Lö szövetségi kapitány azt közölte, tudnak ennél még jobban is játszani.

Igen sima győzelemmel kezdte szereplését a címvédő német labdarúgó válogatott a világbajnoki selejtezőkön a C csoportban. Joachim Löw együttese 3-0-ra nyert a C csoportban Norvégia ellen, Oslóban. A vendégek már az első félidőben 2-0-ra vezettek Thomas Müller és Joshua Kimmich találatával, a második játékrészben aztán Müller biztosította be a győzelmet.

„Uraltuk a találkozót, a norvégok nem találták meg a játék ritmusát, nem tudtak kibontakozni” – értékelt Löw. Ami Thomas Müller két találatát illeti, azt közölte, örült volna annak, ha a franciaországi Európa-bajnokságon is sikerült volna betalálnia. A német szövetségi kapitány szerint a győzelem ellenére azért van hova fejlődniük, elsősorban ami a helyzetkihasználást illeti. Utalt arra, ez volt a legnagyobb gondjuk az Eb-n a franciákkal szembeni elődöntőn is.

Thomas Müller is úgy véli, hogy ennél azért képesek még jobb teljesítményre. „Jó idegenbeli szereplés volt ez, gólokat értünk el, úgyhogy jó irányba haladunk. De még a játék minősége is javulhatna. Engem a szerencse is segített, ami elengedhetetlen egy csatár számára. Azért is örülök annak, hogy sikerült ismét betalálnom, mert ilyenkor visszatér a nyugalom, s a játékra lehet összpontosítani” – értékelt.

A vasárnapi vb-selejtezők legváratlanabb eredménye Kazahsztánban született. A találkozó favoritja, Lengyelország ugyan már biztosan, 2-0-ra vezetett Kapustka és Lewandowski találatával (utóbbi büntetőből volt eredményes), de nem tudta megtartani az előnyt Adam Nawalka csapata, Hizsnyicsenko ugyanis a második félidőben hét perc alatt szerzett két góljával egyenlíteni tudtak a hazaiak.

A lengyelek váratlan pontvesztése a dánoknak jött jól, akik hazai pályán hozták a kötelezőt az örményekkel szemben egy nem éppen látványos találkozón. Az északiak egyetlen találatát Eriksen szerezte. Október 8-án, Lengyelországban találkozik egymással a csoport két favoritja.

Nem sikerült igazán jól az egykori német sikeredző, Christoph Daum bemutatkozása a román válogatott kispadján. Bár a 85. percben a Kolozsvárt játszott találkozón a románoknak sikerült végre begyűrniük egy gólt Popa révén, nem tudták megtartani az előnyt: két perccel később Jovetic egyenlített, s 1-1 is maradt a végéig.

Az F csoportban az angol válogatottnak sikerült legyőznie Szlovákiát idegenben, ez az Eb-n még nem jött össze a háromoroszlánosokak. Wayne Rooney számára egészen különleges találkozó volt ez, hiszen 116. alkalommal ölthette magára a válogatott mezét, ezzel a mezőnyjátékosok közül ő büszkélkedhet a legtöbb válogatottsággal.

Az abszolút rekorder a kapus Peter Shilton, aki 125-ször szerepelt a nemzeti tizenegyben. A britek több mint félórát emberelőnyben játszottak Skrtel kiállítása miatt, a hőn áhított győzelmet jelentő gólt Lallana érte el a hosszabbítás pillanataiban, a 95. percben. Sam Allardyce, a nyáron Roy Hodgson helyére kinevezett szövetségi kapitány tehát győzelemmel mutatkozott be.

A goal.com rámutatott, Rooney rekordja ellenére a legnagyobb fejtörést okozza edzője számára. Bár megtarthatta a csapatkapitányi karszalagot, szerepeltetése számos kérdés vet fel. Milyen poszton játsszon? Csatár legyen vagy középpályás? Szlovákiában a két támadó mögött szerepelt, tehát ugyanabban a pozícióban, mint klubjában, a Manchester Unitedben, ám az azért most is nyilvánvalóvá vált, hogy 30 évesen már nem lát úgy a pályán, mint pályája csúcsán, s kezdősebessége sem a régi.

Csatárként viszont rizikós lenne bevetni, hiszen a befejező támadó szerepköre már régóta nem fekszik neki. A szlovákok ellen feltűnő volt, hogy gyakran teljesen hátrahúzódott, s időnként ő szedte össze a labdát a hátvédektől.