Balog Zoltán;Kötcse;kvóta;

2016-09-10 13:04:00

Orbán emeli a tétet, szerinte már "élethalálharc" folyik Brüsszellel

A népszavazás ügye lesz a fő téma a Somogy megyei Kötcsén szombaton rendezett Polgári Pikniken - szolgált az MTI segítségével a nyilván meglepő/sokkoló információval Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a találkozót megelőzően. De még a találkozó előtt beszélt újságíróknak Szijjártó Péter is, aki csupa újdonságot mondott. ( á, nem) Orbán Viktor is adott egy kis "előzetest" az újságíróknak, azt mondta, hogy a népszavazás után komoly küzdelem lesz Brüsszelben, sőt már élethalálharcról van szó.  

Balog Zoltán indította a sortbeszélt például a demokráciáról, ami természetesen szoros összefüggésben van a kvótanépszavazással

A véleménynyilvánítás a demokrácia miatt fontos, és azért is, mert ha a kormány nem kap elég támogatást október 2-án, nehéz helyzetbe kerül az ország, a kormány és a magyar családok is.

Értik: a magyar családok is

A NER hű minisztere elmondta azt is, hogy a találkozón előadást tart Orbán Viktor miniszterelnök, Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke és Szájer József EP-képviselő. De beszél majd  Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, és Pintér Sándor belügyminiszter is.De magára Balog Zoltánra is komoly felelősség hárul, ő a keresztényüldözések elleni kormányzati fellépésről szól majd.

És máris itt van Szijjártó Péter: Nem a kormány, hanem az ország számára van tétje a kényszerbetelepítésről szóló október 2-i népszavazásnak - ezzel indított a külügyminiszter az MTI beszámolója szerint.

értik: kényszerbetelepítés

A Polgári Piknik elnevezésű rendezvényre érkező külügyminiszter a találkozónak helyet adó Dobozy kúria előtt újságíróknak kifejtette: a referendum tétje az, hogy Európában először egy nemzet elmondhatja, mit gondol a bevándorlásról. Ha elég erőteljesen mondják el a magyar emberek, hogy nem fogadják el a kényszerbetelepítést, nincs az az európai vezető, aki figyelmen kívül hagyhatja ezt - szögezte le.

értik: nincs az az európai vezető (még Merkel sem!) 

Szijjártó Péter kérdéseket is kapott, az MTI beszámolója szerint ezek egyikére válaszolva, az osztrák-magyar kapcsolatokról szólva azt mondta, az Osztrák Néppárttal zökkenőmentes a kapcsolata a kormánynak, a szociáldemokratákkal vannak politikai konfliktusok. Majd impozáns magabiztossággal hozzátette: világossá tettük az osztrákoknak, hogy mi az európai szabályoknak megfelelően járunk el, az illegális bevándorlókat oda kell oda kell visszaküldeni, ahol először beléptek az unió területére.

értik: világossá tettük az osztrákoknak

A találkozóra érkező Pintér Sándor belügyminiszter újságírók előtt többek között azt mondta, hogy tervezik a déli határon lévő kerítés megerősítését, és ha a bevándorlási helyzet rosszabbodik, elkezdik építeni azt.

És Orbán Viktor miniszterelnök is adott egy kis előzetest:az október 2-i, a kényszerbetelepítésről szóló népszavazás után komoly küzdelmet kell folytatni Brüsszelben az európai bevándorlási szabályok megváltoztatásáért - mondta.

értik: komoly küzdelmet (csatazaj) 

Orbán Viktor azt is mondta, hogy az Európai Bizottság két döntését kell megváltoztatni: a menekülteket szétosztó mechanizmusról szólót, amely szerint a "migránsok" számának nincs felső határa, valamint a családegyesítés megkönnyítéséről hozott döntést, amely alapján megsokszorozódhat a bevándorlók száma. 

Ám a tét és a tennivalók csak növekednek:

A kormányfő szerint ugyanis a változást támogatók most kisebbségben vannak, ezért október 2-a után élethalálharcot kell folytatnunk azért, hogy meg tudjuk változtatni ezeket a döntéseket. És - folytatta - azt sem tudom mondani, hogy ez biztosan sikerülni fog. Orbán szerint aki nem megy el szavazni, átadja a döntés jogát másoknak, és elfogadja azt az álláspontot, ami kialakul.

Márpedig ki merné ezt a terhet magára venni.

Aláírásgyűjtés Orbán Viktor lemondatásáért

A DK a hét elején 1700 kitelepülésen kezdte meg az országos népszavazási kampányát. Szombaton pedig elindult a párt aláírásgyűjtése is, amelynek célja Orbán lemondatása a sikertelen népszavazás után. Ha a népszavazás érvénytelen lesz, azzal Orbán legfontosabb politikai ügye bukik el. Ez pedig egyet jelent Orbán bukásával - írja a párt az aláiras.dkp.hu oldalon.

A miniszterelnök némileg könnyedebb hangnemre váltva beszélt úgy általában a kötcsei találkozóról, mint mondta: Magyarország kiemelkedő gondolkodói, orvosok, mérnökök, tudósok vannak jelen. Ám a meghívottak nem csak úgy élvezik a pikniket, feladatuk is lesz: arra fogom őket kérni, hogy szelíden, higgadtan mindent magyarázzunk el az embereknek, vállaljuk a vitákat - mondta Orbán Viktor.

Orbán Viktor beismerte, hogy nincs jogi következmény

Az MSZP szerint Orbán Viktor Kötcsén beismerte, hogy nincs jogi következménye az októberi kvótareferendumnak, tehát a népszavazás illegitim.Az ellenzéki párt ezt arra reagálva közölte szombaton az MTI-vel, hogy a miniszterelnök a Polgári Pikniket megelőzően azt mondta, komoly küzdelmet kell folytatni Brüsszelben az európai bevándorlási szabályok megváltoztatásáért. "Október 2-a után élet-halál harcot kell folytatnunk azért, hogy meg tudjuk változtatni ezeket a döntéseket. Azt sem tudom mondani, hogy ez biztosan sikerülni fog" - jelentette ki. Az MSZP azt írta, Orbán Viktor szavai szerint csupán arra kér felhatalmazást, hogy Brüsszelben képviselje a magyar embereket. Álláspontjuk szerint a miniszterelnök 2014-ben már megkapta az emberek felhatalmazását arra, hogy képviselje őket Európában.

Közölték továbbá: a kormány által kezdeményezett népszavazás csupán egy pártszavazás, amely kizárólag Orbán Viktorról és Fideszről szól, milliárdokat költenek egy szavazásra, hogy elfedje az oktatás, az egészségügy problémáját, a korrupciót és az alacsony fizetések problémáját is.