közigazgatási bíróság;OBH;Handó Tünde;

2016-09-15 08:09:00

Virág elvtárs visszatérhet?

Nagyon is egyet értek a kormány szándékával, hogy három éven belül ismét átalakítsa a közigazgatási bíráskodást. Fel nem foghatom, hogy az Országos Bírósági Hivatal (OBH) mit kekeckedett a tervezeten.

Ilyeneket írtak:"Az indokolásban nem találtunk olyan releváns magyarázatot, amely arra adna választ, hogy mi a probléma a fennálló szervezeti keretekkel, miért kell megváltoztatni azt...", továbbá "részletes észrevételeinkben rámutatunk, hogy a tervezet szabályaiból a szakmai színvonal és az időszerűségi adatok romlása prognosztizálható". Ráadásul az OBH becslése szerint "az átalakítás forrásigénye csak az első évben több mint 56 milliárd forintra tehető".

Olyan csekélységeken is fennakadtak, hogy a leendő közigazgatási úgynevezett felső bíróságon ne csak jogászok dolgozhassanak. Holott ez nagyon is belel illik abba a rendszerbe, amelyben edzőből lehet egyetemi rektor, vagy élsportolóból doktor, a fölösleges és időt rabló disszertációk, egyebek firkálása nélkül is.

Igaz, mintha a múlt ködébe vesző 20. század közepén már megpróbálkoztak volna hasonlóval: suszterekből lettek tsz-elnökök, esztergályosokból gyárigazgatók, szövőnőkből miniszterek és így tovább. De hát, nem szégyen az elődöktől tanulni.

Egy pillanatra ugyan elbizonytalanított Handó Tünde, aki egyik nap még ódzkodott az újabb átalakítástól. Aludt rá egyet, és talán férje urával, a Fidesz-alapító és alaptörvény barkácsoló Szájer Józseffel is megbeszélték vacsora közben az ügyet, és lám, másnap már nem is tűnt Tündének olyan elvetemült ötletnek a dolog.

Mert nem is az. A bírói függetlenség olyan liberál-bolsevik csökevény, ami csak megzavarja a polgár fejét. Meg ki is rí a rendszerből, ahol az ügyészség, rendőrség, választási bizottság, iroda, hivatalok, hatóságok már kipipálva, megszabadultak az önálló gondolkodás, mérlegelés koloncától. A törvények meg amúgy is olyan bonyolultak, a fene sem ismeri ki magát rajtuk. Sokkal egyszerűbb, ha a Pártközpont, vagy maga az első számú vezető megmondja mi a teendő.

A bíróságok, köztük a közigazgatási is kilógnak a sorból. Kiszámíthatatlan, mi lesz az ítélet. Ezzel a ballib politikusok, sorosgyurcsánynyócév finanszírozta álcivilek rendre kipörölték a közigazgatási bíróságokon a jegybanktól, a minisztériumoktól, a hatóságoktól, a hivataloktól, ki mire költötte az adófizetők milliárdjait. Ezzel elvonták a fontos emberek figyelmét a haza üdvén való buzgólkodásról.

Sokkal egyszerűbb lenne, ha az új főbíróságon csupa megbízható elvtárs ülne, és ha érkezik a beadvány, akkor idő- és pénztakarékosság jegyében megjelenne az éppen ügyeletes Virág elvtárs és hozná az aktuális ítéletet. Persze az elutasítót. Pénz, talicska, stróman, visszaosztás marad.

Oszt' jó napot!