győzelem;csoportkör;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;

2016-12-05 06:51:00

Magabiztos kézis sikerek

A Telekom Veszprém és a MOL-Pick Szeged is magabiztos győzelmet aratott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének idei utolsó fordulójában. A Tisza-partiak itthon nyertek a szlovén Celje ellen, a veszprémiek Dániában múlták felül a Silkeborg együttesét.

Három héttel ezelőtt Veszprémben Xavi Sabaté vezetőedző csapata csak nagyon nehezen tudta érvényesíteni a papírformát, és váratlanul szoros mérkőzésen, csupán egy góllal nyert 30-29-re. Azóta a magyar bajnok két vereséget szenvedett oda-vissza a PSG-től (itthon 28-29, idegenben 24-28), ezért Dániában muszáj volt győzni, hiszen már nem arról szólt a történet, hogy elúszott a szezon előtt remélt első hely a csoportban, hanem lassan aggódni kellett, sikerül-e a továbbjutást jelentő első négy között maradni?

A tegnapi mérkőzésen nem volt ok az aggodalomra, csak a találkozó eleje alakult szorosan, a Silkeborg mindössze egyszer, az ötödik percben vezetett (3-2), ezt leszámítva a veszprémieknél volt az előny. Mikler Roland ismét klasszis teljesítményt nyújtott a kapuban, elöl pedig Momir Ilics parádézott, aki az első félidőben hat kapura lövésből hat gólt szerzett. Megnyugtató 15-9-es veszprémi vezetéssel ért véget a játékrész.

A második felvonásban sokáig nem változott a játék képe, a 45. perc után azonban kisebb hullámvölgybe kerültek a veszprémiek, a Silkeborg a 48. percben két gólra felzárkózott (21-23), de három perccel később ismét megnyugtató volt a magyar előny (22-26). A hajrára elfáradtak a dánok, akik a kispadról nem tudták minőségi cserékkel frissíteni a csapatukat, így végül 29-24-re nyert a Veszprém.

A másik magyar együttes, a MOL-Pick Szeged a szlovén Celjét fogadta és esélyesként várta a találkozót. Carlos Pastor vezetőedző csapata a Celje otthonában is simán nyert 31-25-re, elvileg a szegedi összecsapáson sem volt kérdéses, ki győz. A gyakorlat azonban kezdetben másképp alakult, a szlovénok úgy játszottak, mintha az életük múlna ezen a találkozón, és az első negyed órában csak ők vezettek.

A magyarok a 15. percben egyenlítettek (8-8), a mérkőzésnek ez a szakasza döntőben bizonyult a végeredmény szempontjából, a Celje ugyanis a 13. és a 20. perc között nem szerzett gól, a Szeged pedig 6-8-ról 12-8-ra fordított ebben az időszakban. Ettől kezdve egyoldalú lett az összecsapás, az első 30 perc után 15-10-re vezetett a Szeged.

A második játékrészben magabiztosan őrizte előnyét a Tisza-parti együttes, amely 27-22-re nyert.

„Nehezen nyertünk, mert csak az első félidő közepén kezdett összeállni a játékunk – mondta Carlos Pastor vezetőedző a szegedi klub honlapján. - Játékosaim hozzáállásával elégedett voltam, ám a fegyelmével kevésbé. Ezen javítani kell.”

A BL jövő februárban folytatódik.

Ötödik helyre rangsorolt nők
Tegnap elkezdődött a női kézilabda Európa-bajnokság Svédországban. A magyar válogatott ma Csehország ellen lép először pályára (18:30 Tv: M4). Az európai szövetség (EHF) szakírói a novemberi felkészülési mérkőzések eredményei alapján elkészítették az Eb erősorrendjét, ahol a magyar válogatott az előkelő ötödik helyre került.
Első a szakemberek szerint a hatszoros Eb-győztes Norvégia, megelőzve az olimpiai bajnok oroszokat és a világbajnoki ezüstérmes hollandokat. (Hollandia helyezése azért érdekes, mert az országban csak amatőr csapatok szerepelnek a legmagasabb osztályban is, igaz, a válogatott keret tagjainak többsége külföldön szerepel.) Negyedikként rangsorolták a szakértők a franciákat.