Reflex;Svédország;Norvégia;Európa-bajnokság;női kézilabda-válogatott;

2016-12-13 21:12:00

Kézi Eb: Norvégia-Magyarország 24-23

Újabb vereséget szenvedett, ezúttal Norvégiától kapott ki 24-23 arányban a magyar női kézilabda-válogatott a Svédországban zajló kézilabda Európa-bajnokságon.

Az első játékrész korai szakaszában Magyarország kétszer vezetett a címvédő norvégok ellen, a 10. perctől kezdődően viszont az északiak magabiztosan építették a jellemzően három-négygólos előnyüket. Szikora kétszer fontos szituációban tudott hárítani, így jobban nem tudott elhúzni a norvég csapat, amely 11-8-ra vezetett félóra után.

A második játékrészt kiválóan kezdték a magyarok, Klivinyi és Planéta góljai mellett Szikora hetest hárított, így percekig tartották a döntetlent Szikoráék. A 40. percben Görbicz találata után újra vezetett a magyar együttes, Norvégia azonban fordítani tudott, s megtartotta előnyét.

A magyar válogatott szerdán az ötkarikás bajnok orosz csapat elleni mérkőzéssel (Tv.: M4 Sport, 16.15) zárja szereplését a kontinenstornán, Norvégia az elődöntőben folytathatja.

A középdöntő II. csoportjának állása: 1. Norvégia 8 pont, 2. Románia 6, 3. Dánia 4, 4. Csehország 2 (108-111), 5. Oroszország 2 (64-69), 6 Magyarország 0.