Bajnokok Ligája;Barcelona;Paris Saint-Germain;

2017-03-08 23:47:00

Barcelonai őrület a BL-ben

Őrült meccsen, a 94. percben szerezte meg a továbbjutást jelentő gólt a Barcelona a PSG elleni labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján, ledolgozva az első meccsen összeszedett négygólos hátrányt. A másik találkozón a Dortmund a második félidőben törte meg a Benfica ellenállását.

Nekirontott ellenfelének a Barcelona a párizsi 4-0-s vereség után, és hamar előnybe is került. A folytatásban is óriási mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, de a franciák hősiesen védekezve őrizték előnyüket. A 40. percben Kurzawa öngóljával növelte előnyét a Barcelona, majd az 50.-ben Messi tizenegyesből is betalált. Mielőtt beleélték volna magukat a hazaiak a továbbjutás lehetőségébe Cavani révén csökkentette a különbséget a PSG. A hajrá izgalmasan alakult, Neymar a 88. percben és a 90.-ben is betalált (másodszor tizenegyesből), 5-5-re alakítva a párharc összesített állását, Sergi Roberto a 94. percben pedig a katalán továbbjutást jelentő találatot is megszerezte, a BL történetében először sikerült négygólos hátrányt ledolgozni egy csapatnak.

A dortmundiak Pierre-Emerick Aubameyang révén a negyedik percben előnybe kerültek, és összesítésben kiegyenlítették az állást. A folytatásban a Benfica jól tartotta magát, egészen a második játékrészig, ahol két percen belül Pulisic és Aubameyang újabb találata eldöntötte a továbbjutás kérdését. Aubameyang a 85. percben harmadszor is betalált, 4-0-ra alakítva az eredményt.

A madridiak történetük első európai kupameccsén szerepeltek kedden Nápolyban, és bár mindkét együttes jó formában várta a második felvonást, az első találkozón aratott 3-1-es sikernek köszönhetően a címvédő spanyolok számítottak a párharc esélyesének. Tovább javította a kilátásaikat, hogy a hétvégi, Eibar elleni bajnokit kisebb sérülése miatt kihagyó Cristiano Ronaldo a csapattal tartott a dél-olasz városba, és nem csupán tagja volt az utazó keretnek, hanem pályára is lépett.

Igaz, az első félidőben ő is csak kapkodta a fejét, látva, milyen szervezetten és jól játszanak a nápolyiak, akik uralták ebben az időszakban a találkozót, és megérdemelten szereztek vezetést Dries Mertens találatával. A második felvonásra magukhoz tértek a vendégek, akik Sergio Ramos immár szokásosnak mondható fejesével egyenlítettek az 52. percben, öt perccel később pedig a nápolyiak belga légiósa a spanyol kapu után a sajátjába is betalált (1-2). Ezzel el is dőlt a továbbjutás, mert az nyilvánvaló volt, hogy a hazaiak nem fognak négy gólt szerezni a hátralévő bő fél órában. Morata találata a 91. percben már nem osztott, nem szorzott. A Real a hazai mérkőzése után idegenben is 3-1-re győzött és 6-2-es összesítéssel jutott tovább.

„Szenvedtünk, de mi minden meccsen szenvedünk – mondta a lefújás után Zinedine Zidane, a Real Madrid francia szakvezetője. – Nem féltem attól, hogy kieshetünk, még akkor sem, amikor hátrányba kerültünk. A két találkozón összesen hat gólt szereztünk, ilyen teljesítménnyel nem lehet kiesni.”

Bár Theo Walcott góljával a szünetben még vezetett, végül otthon is 5-1-re kapott ki az Arsenal a Bayern Münchentől, pont úgy, mint az első meccsen idegenben. A fordulópont az 55. percben jött el, amikor találkozó görög játékvezetője, Taszosz Szidiropulosz tizenegyest ítélt a bajorok javára és kiállította a Lewandowskival szemben szerinte szabálytalankodó Koscielnyt. A büntetőt a sértett értékesítette, a folytatásban pedig hengereltek a müncheniek.

„Jól játszottunk a Bayern ellen, aztán jöttek a bíró téves ítéletei, melyek mindent eldöntöttek – vélekedett Arséne Wenger, az Arsenal menedzsere. – Lewandowski lesen volt, ezért nem lett volna szabad tizenegyest ítélni ellenünk és ezért természetesen a kiállítás is súlyos tévedés, ami döntően befolyásolta a folytatást. Tíz emberrel már nehéz dolgunk volt.”

Nincs könnyű dolga Wengernek sem, aki ellen a szurkolók egy csoportja a stadionban transzparenseken tüntetett, távozásra felszólítva a szakembert, aki 1996 óta ül a londoni csapat kispadján. Sajtóhírek szerint a tréner a játékosainak már bejelentette, hogy a szezon végén befejezi a munkát a profi csapatnál, ezt azonban hivatalosan senki sem erősítette meg.

„Az eredmény nem tükrözi hűen a mérkőzés képét a tizenegyesig – ismerte el Mats Hummels, a müncheniek világbajnok védője. – Addig szétszórtak voltunk és dekoncentráltak, az első ötven percünk nem volt jó. Igaz, most már nem kell ezzel foglalkoznunk, mert megérdemelten jutottunk tovább.”

A müncheniek egymásután hatodik alkalommal jutottak be a negyeddöntőbe a BL-ben, az Arsenal éppen ellentétes mérleggel rendelkezik: a londoni drukkerek egymásután hetedik alkalommal voltak kénytelenek elviselni, hogy kedvenceik a nyolcaddöntőben kényszerülnek búcsúra az első számú európai kupasorozattól.