győzelem;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;Rhein-Neckar Löwen;

2017-03-10 06:54:00

Hengerelt a Pick Szeged

Kiváló teljesítménnyel, bravúros és nagyon értékes 30-24-es győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában a német Rhein-Neckar Löwen otthonában.

Bár az első találatot a németek szerezték, ez volt az utolsó alkalom, hogy vezettek a találkozón, Juan Carlos Pastor együttese ettől kezdve uralta a meccset, elsősorban fegyelmezett védekezésének és a kapuban José Manuel Sierra hatalmas bravúrjainak köszönhetően. A szünetben két góllal vezettek a magyarok, akik tíz perccel a vége előtt nyolcra növelték a különbséget (18-26). Ebből az előnyből hat megmaradt a meccs végéig, a szegediek óriási meglepetést okoztak, és a harmadik helynél egész biztosan nem végeznek hátrébb a csoportban. A Löwen első is lehetett volna, ha győz, de erre ezúttal nem volt esélye.

„Minden szempontból jobb volt a Szeged – ismerte el Nikolai Jacobsen, a hazaiak szakvezetője. – A védekezésünk elfogadhatatlan volt, de gólt is többet kellett volna szereznünk.”

„Német csapat otthonában mindig nehéz nyerni, nekünk ez kiváló csapatmunkával sikerült – jelentette ki Pastor. – Taktikusan küzdöttünk, Sierra csodálatosan védett.”

A szegediek végső helyezése a címvédő Kielce és a Breszt szombati egymás elleni találkozójának eredményétől függ: ha győz a Kielce, akkor a Szeged harmadik, döntetlen esetén negyedik, amennyiben a Breszt bizonyul jobbnak, akkor marad második.

A szerdai játénap másik mérkőzésén a Telekom Veszprémmel egy csoportban szereplő Flensburg 31-26-ra nyert a Császár Gábort is foglalkoztató Schaffausen ellen, és a tabellán egy pontra megközelítette a magyar bajnokot. A két együttes egymással találkozik a záró körben, a veszprémiek megőrzik a harmadik helyüket, ha nem kapnak ki hazai pályán a német együttestől.