Serie A;Bologna;Juventus;Napoli;28. forduló;

2017-03-13 06:53:00

Nagy Ádám nélkül újra nyert a Bologna

Hét nyeretlen bajnoki után ismét győzött a Bologna a Serie A 28. fordulójában, Nagy Ádám csapata 1-0-ra nyert a Sassuolo otthonában. A sikerből a magyar játékos tevékenyen nem vehette ki a részét, ugyanis csupán a kispadról szemlélhette az eseményeket.

Az olasz labdarúgó-bajnokság eheti fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a Juventus alaposan megizzadt a három pontért, a listavezető Dybala büntetőből szerzett góljával a 97. percben szerezte meg a győztes gólt az AC Milan ellen. Hasonló izgalomban nem lehetett részük az Inter szurkolóinak, ugyanis csapatuk 7-1-re nyert a hatodik helyen található Atalanta ellen. A hazaiak argentin gólvágója, Mauro Icardi 26 perc elteltével már három gólt jegyzett, később honfitársa, Ever Banega is hasonlóan cselekedett. Potyogtak a találatok Veronában is, a Chievo négyszer talált a zsinórban ötödik bajnokiját elveszítő Empoli hálójába.

A Bajnokok Ligájától múlt héten búcsúzó Napoli is meggyőző teljesítményt nyújtott Insigne és Mertens vezérletével intézte el az egyre nehezebb helyzetbe kerülő Crotonét. A sereghajó Pescara vesszőfutása is folytatódott, az Udinese ugyanis három ponttal a zsebében távozott a Stadio Adriaticóból.

Serie A, 28. forduló. Juventus-AC Milan 2-1, Genoa-Sampdoria 0-1, Sassuolo-Bologna 0-1, Chievo-Empoli 4-0, Fiorentina-Cagliari 1-0, Inter-Atalanta 7-1, Napoli-Crotone 3-0, Pescara-Udinese 1-3. A Lazio-Torino összecsapást hétfőn rendezik.

Az élcsoport: 1. Juventus 70 pont, 2. Napoli 60., 3. AS Roma 59/27 meccs.