Premier League;Chelsea;

2017-04-03 07:57:00

Kihasználta a Chelsea vereségét a Spurs

Hazai környezetben szenvedett 2-1-es vereséget a Chelsea az angol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában, így a listavezető előnye hét pontra csökkent a második Tottenham együttesével szemben. Antonio Conte legényeinek botlása már csak azért is meglepő volt, mert Cesc Fabregas találatával a kékek szerezték meg a vezetést az 5. percben a Crystal Palace ellen. A vendégek azonban villámgyorsan egyenlítettek, s a 11. minutumban már 2-1-es vezetésre tettek szert. A Chelsea ezt követően hiába próbálkozott, a Palace zsinórban negyedszer nyert, így távolodni látszik a kiesőzónától.

A Manchester United számára sem alakult jól a hétvége, a sérülésekkel tizedelt vörös ördögök 0-0-s döntetlent játszottak a West Brommal. A Chelsea közvetlen üldözői viszont hozták a kötelezőt, a Liverpool városi derbin győzte le 3-1-re az Evertont, míg a Tottenham a Burnley otthonából távozott három ponttal. A bajnoki címvédő Leicester City pedig tovább folytatta a zárkózást az új menedzserrel, így Craig Shakespeare lett az első brit szakember, aki az első négy PL-meccsén győzni tudott.

A forduló zárómeccsén nem bírt egymással az Arsenal és a Manchester City. A vendégek hiába vezettek kétszer is, az ágyúsok otthon taroltak egy pontot. A legutóbbi hat bajnokijából négyet elveszítő észak-londoni csapat így életben tartotta reményeit, hogy a következő szezonban is a Bajnokok Ligába indulhasson.

Premier League, 30. forduló:

Szombat: Liverpool-Everton 3-1, Burnley-Tottenham 0-2, Chelsea-Crystal Palace 1-2, Hull City-West Ham 2-1, Leicester-Stoke 2-0, Manchester United-West Brom 0-0, Watford-Sunderland 1-0, Southampton-Bournemouth 0-0.

Vasárnap: Swansea-Middlesbrough 0-0, Arsenal-Manchester City 2-2.

Az élmezőny: 1. Chelsea 69 pont/29 meccs, 2. Tottenham 62/29, 3. Liverpool 59.