Ronaldo;BL-döntő;

2017-04-19 01:55:00

Cristiano Ronaldo szerezte az összes madridi gólt

Cristiano Ronaldo szerezte az összes madridi gólt a Bayern München elleni labdarúgó Bajnokok Ligája-negyeddöntőkön, eldöntve a két szupercsapat rangadóját.

Az első felvonást Münchenben 2-1-re nyerte a Real, a visszavágón kilencven perc után a müncheniek győztek ugyanilyen különbséggel, a portugál klasszis azonban a hosszabbításban újabb két gólt szerzett, Asencio találata a 113. percben már nem osztott, nem szorzott, a Real végül 4-2-re nyert A másik madridi együttes, az Atlético hazai 1-0-ás sikere után idegenben elért 1-1-es döntetlennel jutott tovább a Leicesterrel szemben. Ma este a Barcelona a Juventust fogadja három gólos hátrányból, míg a Monaco sokkal kedvezőbb pozícióból, idegenben szerzett egy gólos előnnyel várja a Dortmund elleni párharc második felvonását.

Az első játékrészben a Bayern Münchennél volt többet a labda a Real Madrid elleni rangadón, a legnagyobb helyzetet azonban a hazaiak hagyták ki, a Realban 400. mérkőzésén szereplő Marcelo lövését Boateng hárította a gólvonalon. A második játékrészben Marcelo mentett a gólvonalról Robben emelése után, az 53. percben azonban vezetést szerzett a müncheni együttes: még a televíziós lassítások alapján sem volt egyértelmű, hogy buktatták-e Robbent a tizenhatoson belül, a találkozó játékvezetője, Kassai Viktor azonban tizenegyest ítélt, amit Lewandowski értékesített (0-1). A 76. percben Casimero előreívelése után Ronaldo fejelt a bal sarokba, a portugált folyamatosan két Bayern-játékos őrizte, ezúttal egy pillanatra magára maradt (1-1). Két perccel később a menteni igyekvő Sergio Ramos a saját kapujába továbbította a labdát (1-2). A 84. percben Vidal megkapta második sárga lapját, ezért Kassai kiállította. Mivel az eredmény a rendes játékidőben nem változott és az első meccsen a madridiak 2-1-re nyertek Münchenben, következett a hosszabbítás, ami lapzártánk után ért véget. A ráadásban Ronaldo a 105. percben lesről szerzett gólt, amit Ring György asszisztens nem jelzett Kassainak (2-2). Az utolsó negyed órában kitámadott a német együttes, a 110. percben ketten vitték a müncheni kapusra, Neuerre a labdát, végül Ronaldo talált ismét a hálóba, a 4-2-es végeredményt pedig Asensio alakította ki a 113. percben.
A másik mérkőzésen az Atlético Madrid az 1-0-ra megnyert hazai találkozó után 1-1-et ért el a Leicester otthonában, biztosítva helyét a négy között. Az Atlético gólját Saul Niguez szerezte, aki különös sorozattal büszkélkedhet: amikor betalált a kapuba, sosem veszített a csapata.

A mai mérkőzések közül a Juventus barcelonai vendégjátékát előzi meg nagyobb érdeklődés. Természetesen egy Barcelona-kaliberű klubnál még a meglehetősen szorult helyzetben sem lehet más a cél, mint az elődöntő elérése. Hogy a szándék komoly, arra a csapat brazil támadója, Neymar utalt a mérkőzést felvezető tegnapi sajtótájékoztatón. „Hinnünk kell benne, hogy újra meg tudjuk csinálni. Ha egyszer már sikerült, másodszor is sikerülhet” – nyilatkozta a katalánok legutóbbi bajnoki találkozóját, a Real Sociedad ellen 3-2-re megnyert összecsapást eltiltása miatt kihagyó, ám ma este minden bizonnyal pályára lépő futballista. – Hiszek a csapatban, s abban, hogy nyerhetünk. Nincs veszítenivalónk szerda este – tette hozzá.

Jól fizetne a Barcelona továbbjutása
A magyar és a nemzetközi fogadásszervezők kínálatában kedden délután viszonylag alacsony szorzóval szerepelt a Juventus továbbjutása a Barca–Juve párharcból. Más megközelítésből viszont érdemes lehet a katalánok továbbjutására fogadni, hiszen ilyen kimenetel esetén jellemzően négy- ötszörös pénzt lehet kasszírozni.

A torinói „odavágón” két korai góllal hamar elhúzó, támadásban és védekezésben is remek teljesítményt nyújtó olaszok trénere, Massimiliano Allegri úgy gondolja, egészen más összecsapás vár a Juventusra Spanyolországban, mint amilyen a párharc első felvonása volt. Szerinte azonban ez a negyeddöntő még korántsem dőlt el. – Azt egyelőre nem tudnám megmondani, hogy az előny birtokában pontosan hány százalék esélyünk van a továbbjutásra. Ami biztos: Barcelonában is gólokat szeretnénk szerezni – hangsúlyozta a szakember.

Gólok és hazai veretlenség tekintetében a napi másik negyeddöntője, a 3-2-ről induló AS Monaco–Borussia Dortmund találkozó vendéglátója sem áll rosszul. Sőt: a hercegség csapatában két remek formában lévő támadó, a remeklésével már a francia nemzeti csapatnál is számításba vett Kylian Mbappe és a kolumbiai válogatott Radamel Falcao rohamozhat. A még mindig csak 18 éves Mbappe együttese mindhárom idei BL-meccsén betalált: a Manchester City kapuját egy-egy, a Dortmund hálóját pedig két találattal terhelte. Az angolok elleni első meccsen kétszer eredményes Falcao pedig az utóbbi két francia bajnokin talált be. A felek összesen 40 góllal vették ki részüket a francia listavezető ez évi 90 (!) bajnoki találatából, ez pedig a Dortmund számára is figyelmeztető lehet.

A németek szakvezetője, Thomas Tuchel csapata tartását emelte ki a visszavágó előtt. Az egy hete bombatámadás által sújtott együttes játékosai a tréner szerint a pályán kevésbé gondolnak a velük történt szörnyűségre, a szurkolók támogatásával pedig a miniállamban képesek lehetnek a továbblépés kiharcolására.
Bárhogy is alakulnak majd a mérkőzések, a két mai visszavágó után teljessé válik a BL idei elődöntőjének mezőnye. A további menetrendet pénteken sorsolják ki Nyonban.