Bajnokok Ligája;Bologna;Juventus;Nagy Ádám;

2017-05-29 07:52:00

Tinédzser döntött a visszatérő Nagy Ádám csapata ellen

A Bajnokok Ligája hétvégi fináléjára hangoló, az évad bajnokaként sorozatban hatodszor záró Juventust látta vendégül szombaton a Bologna a labdarúgó olasz-bajnokság 38., utolsó fordulójában. A 2-1-es vendégsikert hozó mérkőzés több tekintetben is emlékezetes maradt: magyar szempontból elsődlegesen azért, mert a nemzeti tizenegynél is számításba vett Nagy Ádám sérülés miatti, hosszú kényszerpihenő után a bajnokcsapat elleni utolsó 5 percre ismét pályára léphetett.

A futballvilág részére ugyanakkor nyilvánvalóan az a legnagyobb „sztori”, hogy a találkozó végkimeneteléről döntő gólt egy siheder szerezte.

A 17 éves, olasz-elefántcsontparti kettős állampolgár Moise Kean harmadik olasz bajnokiján a 79. percben szállt be, s egészen pontosan a 94. percben volt eredményes. Találata csapata számára győzelmet ért, a csatár pedig rekorder lett: ő az első gólszerző a talján ligában, aki az ezredforduló után született (2000. február 25-én – a szerk.).

A vasárnap befejeződő idény utolsó lényeges kérdése, mégpedig a 17., még nem kieső pozíciójának sorsa tegnapi lapzártánk után dőlt el az Empoli és a Crotone együttesei között.

A hétvége eredményei, szombat: Atalanta–Chievo 1-0, Bologna–Juventus 1-2. Vasárnap: Cagliari– AC Milan 2-1, Roma–Genoa 3-2, Sampdoria–Napoli 2-4.

Az élmezőny végeredménye: 1. Juventus 91 pont, 2. Roma 87, 3. Napoli 86. A további mérkőzéseket lapzártánk után játszották. A bajnok és a 2. helyezett a Bajnokok Ligája főtábláján, a 3. a sorozat selejtezőjében indulhat az új idényben.