tenisz;Wimbledon;Novak Djokovic;Andy Murray;

2017-07-13 07:54:00

Csillaghullás Wimbledonban

A világelső Andy Murray és a negyedik helyen kiemelt Novak Djokovic nélkül folyatódik a wimbledoni teniszbajnokság. A címvédő brit öt szettben, 6:3, 4:6, 7:6, 1:6, 1:6-ra kikapott az amerikai Sam Querrey-től, aki pályafutása első Grand Slam-elődöntőjét játszhatja. Murray a vereségét követően elmondta azt, ami a mérkőzés során is látszott, csípősérüléssel küzdött, így végül nem sok esélye volt Querrey ellen, aki a 2014-es US Open-bajnok Marin Cilic ellen meccselhet az elődöntőben. A 28 esztendős horvát szintén öt szettben verte a korábban Rafael Nadalt és Fucsovics Mártont búcsúztató Gilles Müllert.

A másik ágon elmarad a várt Novak Djokovic-Roger Federer elődöntő, ugyanis a szerb a második játszmában 6:7, 0:2-es állásnál vállsérülés miatt feladta a Tomas Berdych elleni összecsapást. A svájci klasszis eközben űrtenisszel, három szettben, 6:4, 6:2, 7:6-ra verte Milos Raonicot, s három héttel a 36. születésnapja előtt a torna egyértelmű favoritjává lépett elő.