VIZES VB 2017;győzelem;férfi vízilabda;Magyarország-Franciaország;

2017-07-21 23:25:00

Férfi vízilabda - Magyarország hozta a kötelezőt

A magyar férfi vízilabda-válogatott 13-7-re verte meg Franciaország együttesét a B csoport utolsó fordulójában.

Ezúttal is teljesen megtelt a margitszigeti Hajós Alfréd uszoda, a játékosok pedig igyekeztek kiszolgálni a szurkolókat. Az összecsapásnak nem volt nagy tétje, ugyanis miközben a magyar siker biztosra vehető volt, a csoportelsőség egy másik összecsapáson dőlt el.

Ennek ellenére, a papírformának megfelelően erősen kezdtek a magyarok, az olaszok ellen három találatig jutó Vámos Márton nyitotta meg a gólcsapot. A folytatásban az emberelőnyös szituációkat sorra használták ki Märcz Tamás tanítványai, így gyorsan 6-0-s vezetésre tettek szert. A negyed végén szépítettek a franciák, akik szépen lassan meg is kezdték a zárkózást. Nagy Viktornak a második nyolc percben négyszer kellett a hálóba nyúlnia a labdáért, így a félidőben 8-4 állt az eredményjelzőn. Ezt követően újfent magasabb fordulatszámra kapcsoltak a magyarok, Hosnyánszky Norbert is feliratkozott a góllövőlistára, majd Varga Dénes és Gór-Nagy Miklós is betalált. Ezután viszont ismét apadt a különbség, a franciák felavatták a csereként beálló Decker Attilát, aki több látványos védést is bemutatott. A felek 11-5-tel fordulhattak az utolsó negyedre.

A záró negyedben a franciák lőtték az első találatot, majd két magyar gólt szemlélhettünk Vámos és Varga révén. S amikor már úgy tűnt nem változik az eredmény, a gallok még betaláltak, így kialakult a 13-7-es végeredmény.

A magyar csapat erős kezdés után takarékos üzemmódban, az eddig kevesebb játéklehetőséget kapó játékosokkal is a vízben gyűjtötte be a győzelmet, s várta, hogy a csoportelsőségről döntő Olaszország–Ausztrália mérkőzés milyen eredményt hoz. Ez az összecsapás lapzártánk után ért véget.