VIZES VB 2017;Kanada;női vízilabda;Bíró Attila;vizes vb;FINA;

2017-07-24 23:35:00

Női vízilabda - Eggens legyőzte a magyarokat

Esélyesként várta a Kanada elleni a negyeddöntőt a magyar női vízilabda-válogatott, de Bíró Attila szövetségi kapitány óva intett mindenkit az elbizakodottságtól.

„Papíron mi vagyunk az esélyesebb, ezt a lelki terhet el kell viselni, az ellenfélnek nincs veszíteni valója – nyilatkozta az M4 Sportnak a szakember a kezdés előtt. - A kanadaiaknak van egy érdekes zónavédekezési megoldásuk, amikor az egyik mezőnyjátékos is besegít a kapusnak, megvan az elképzelésünk, hogy mit lehet ez ellen tenni.”

Hogy a papírforma mennyire nem számít, az látható volt a másik két negyeddöntőben: az oroszok óriási meglepetést okozva 9-8-ra legyőzték a sokkal erősebbnek tartott olaszokat és a címvédő Egyesült Államok is szenvedve nyert 7-5-re Ausztrália ellen.

A magyarok hozták el a labdát a ráúszásnál, de Csabai Dóra a kapufát találta el, az ellentámadásból Monika Eggens vezetést szerzett az észak-amerikaiaknak (0-1). A folytatásban mindkét csapat kiválóan védekezett, a kanadaiak alig jutottak lövéshez, a magyarok a kanadai zóna mellett nem tudták megjátszani a centert, Bujka Barbarát, kintről azonban Csabai újabb két kapufát lőtt, és Szilágyi Dorottya is a lécre bombázott.

A második játékrész Szilágyi találatával kezdődött, a vb-újonc előnyből bombázott a felső sarokba (1-1), az ellentámadásból Eggens volt ismét eredményes, a labda Szilágyi kezén változtatott irányt a labda, de nem volt idő keseregni, Czigány Dóra ugyanis kilőtte a hosszú sarkot (2-2). Eggens ismét a kanadaiakat juttatta vezetéshez (2-3). Illés Anna úszott üresbe, jött a labda, és belőtte (3-3), de Eggens megint előnyhöz juttatta a riválist, ezúttal azonban hamar jött a válasz Takács Orsolyától (4-4).

A harmadik nyolc percben előnyből megint Eggens talált a kapuba (4-5), a magyar csapat egyre bizonytalanabb lett, a kanadaiak zónája ellen nem sikerült megtalálni az ellenszert.

A negyedik negyedben Takács Orsolya és Christine Robinson csaptak össze, cserével kiállították őket. Hiába védekezett remekül a válogatott, ha nem ment a támadás, 2:10 perccel a vége előtt Emma Wright kettőre növelte a kanadai előnyt (4-6), fél perccel a vége előtt pedig minden eldőlt, amikor Bujka Barbara centerből a lécre emelte a labdát. A magyarok az 5-8. helyért játszanak tovább.