VIZES VB 2017;női vízilabda;Bíró Attila;vizes vb;FINA;helyosztó;

2017-07-26 07:57:00

Női vízilabda - Még nem ért véget a torna

A magyar női vízilabda-válogatott a hétfői negyeddöntőben, Kanadától elszenvedett veresége után ma délután már a Görögország elleni helyosztón folytathatja szereplését a hazai rendezésű világbajnokság vízilabdatornáján. A tét az 5-8. hely valamelyikének megszerzése.

A kanadaiak elleni mérkőzés után, bár mind a 13 válogatott játékos szomorúan, könnyes szemmel értékelt, már megfogalmazódtak további gondolatok a közeljövőt illetően is. „Most itt az idő arra, hogy az eredeti célunkat újragondoljuk. Nyilván egy újat tűzünk ki a helyére, a világbajnokság még nem ért véget. Szeretném mindenkinek megköszönni, aki eddig kijött, hogy buzdította a csapatot, nagyon sokat jelent ez számunkra” – nyilatkozta Tóth Ildikó a vereség után.

A válogatott becsülettel ment előre Kanada ellen, ezt a statisztikai adatok is jól mutatják. A mezőnyjátékosok összesen 34-szer lőttek kapura, míg a kanadaiak csak huszonegyszer. A rivális védelmén azonban már nehezebb volt áttörni, mint a korábbi ellenfelekén. A kevés játéklehetőséget kapó Bujka Barbara neve mellett öt kapura tartó lövés szerepelt, gólt mégsem nem tudott szerezni a center. “Két kiállítása már volt, és tartalékolnunk kellett őt a végére, nehezen is ment, hogy beadjuk középre a labdát” - fogalmazott a játékossal kapcsolatban Bíró Attila. - A saját pontatlanságunk miatt veszítettük el a negyeddöntőt, gyatra lövőszázalékkal fejeztük be a helyzeteinket, ez korábban nem volt jellemző ránk - tette hozzá a szövetségi kapitány. Bíró Attila úgy fogalmazott, játékosai kellően fel voltak tüzelve a negyeddöntőre, s rengeteget elemezték a kanadaiakat. A szakember szerint a pontatlanságon nagyon sok múlott.

Az együttes egyik fiatalja, Gurisatti Gréta is hasonlóan vélekedett a vereséggel kapcsolatban. A kimaradt helyzetekről szólva úgy fogalmazott, sokkal többet is értékesíthettek volna, a helyzetkihasználásra jobban oda kellett volna érniük, hiszen az ellenfél kapujának támadásából nem volt hiány.

Ma délután az ellen a Görögország ellen bizonyíthat a csapat, amely a negyeddöntőben 10-10-es döntetlent játszott a spanyolokkal, s ötméteresek után maradt csak alul a párharcban. A 15 órakor kezdődő találkozó (tv.: M4 Sport) előtt Olaszország Ausztráliával mérkőzik; a győztesek az 5. a vesztesek a 7. helyért folytathatják.