VIZES VB 2017;Oroszország;vízilabda;bronzérem;

2017-07-28 18:36:00

Női vízilabda - Az orosz csapaté a bronzérem

Oroszország válogatottja szerezte meg a bronzérmet a női vízilabdatornán a magyarországi vizes világbajnokságon, miután a pénteki helyosztón két góllal verte Kanada legjobbjait.

Eredmény, a 3. helyért:
Oroszország-Kanada 11-9 (3-3, 4-2, 2-2, 2-2)

A magyar csapatot a négy közé jutástól elütő észak-amerikaiak jól kezdtek, vezettek 2-0-ra, de az oroszok már az első negyed közepén utolérték őket.

A folytatásban a tavalyi riói olimpián - a magyarokat büntetőpárbajban legyőzve - bronzérmes oroszok átvették a vezetést, s elhúztak 6-4-re, a nagyszünetben pedig 7-5 állt az eredményjelzőn.

A mérkőzés második felében az orosz válogatott még inkább rákapcsolt, négygólos előnyre tett szert (9-5), s bár Kanada csapata még visszazárkózott, s a negyedik negyedben 9-8 is volt az állás, igazából nem tudta veszélyeztetni ellenfele győzelmét.

Sikerével Oroszországé a bronzérem, Kanada negyedik lett. A világbajnoki aranyért a címvédő Egyesült Államok, valamint Spanyolország legjobbjai csatáznak a Hajós Uszodában 20.30 órától.