úszás;Verrasztó Dávid;

2018-02-03 22:03:00

Verrasztó Dávid ismét remekelt Nizzában

Akárcsak pénteken, szombaton is egy első és egy második helyet szerzett Verrasztó Dávid az úszók Golden Tour elnevezésű franciaországi sorozatának első állomásán, Nizzában.

Az FTC versenyzője, aki a nyitónapon kedvenc távján, 400 méter vegyesen győzött, 800 méter gyorson pedig ezüstöt szorgoskodott össze, a második napon 200 méter vegyesen remekelt. A számot, amelyben 2005-ben ifjúsági Európa-bajnok volt, Nizzában 2:01.51 perccel nyerte, egy ezüstöt pedig a 200 méteres mellúszás döntőjében érdemelt ki 2:14.92 perces idővel.

Verrasztó a délelőtti selejtezőből az ötödik idővel került be a 200 méter pillangó fináléjába, ahol azonban már nem indult el. Rajtolt viszont ugyanitt az előfutamokból harmadikként továbblépő klubtárs, a szám 2010-es ifjúsági olimpiai bajnoka, Biczó Bence, aki másodikként csapott célba, 1:57.96 perc alatt teljesítve a távot.