kézilabda;Szeged;

2018-03-04 22:45:00

Kézilabda BL - A Szeged kikapott Barcelonában

A MOL-Pick Szeged vendégként egy góllal kikapott a spanyol Barcelona csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, vasárnap, a nyolcaddöntőben pedig a német THW Kiel együttesével találkozik.

Eredmény,
férfi BL, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, A csoport:
Barcelona (spanyol) - MOL-Pick Szeged 28-27 (16-14)

a Szeged gólszerzői: Sigurmannsson 5, Källman, Bánhidi, Balogh Zs. 4-4, Skube 3, Bodó, Gorbok 2-2, Zsitnyikov, Zubai, Srsen 1-1

Az már a forduló előtt biztos volt, hogy a szegediek a csoport ötödik helyén végeznek. Keretükből a brazil Thiagus Petrus és a szlovén Matej Gaber hiányzott.

Bátran és eredményesen kezdtek a vendégek (4-6), de ezután a katalánok játékán látszott, hogy számukra van tétje a meccsnek, és a 15. percben már vezettek (9-8). A hazaiak kapusa, Pérez de Vargas egyre jobban védett, a Szeged pedig támadásban és védekezésben is többet hibázott, így a szünetben kétgólos hátrányban volt.

A második felvonásban elhúzott, majd többször is az ötgólos különbségért támadhatott a Barcelona, de nem járt sikerrel, a rendkívül lelkes vendégek pedig felzárkóztak, és csupán egy találattal kaptak ki.

A katalán együttes legeredményesebb játékosa a francia Dika Mem volt hat góllal.

Mivel a THW Kiel némi meglepetésre 29-29-es döntetlent játszott a francia Paris Saint-Germain otthonában, a B csoport negyedik helyén végzett, így az egyenes kieséses szakasz első fordulójában a Szegeddel játszik.

A két csapat legutóbb 2016 tavaszán, ugyancsak a nyolcaddöntőben találkozott, akkor Szegeden négy-, Kielben pedig hétgólos hazai siker született, így a németek jutottak tovább. Egy idénnyel korábban a negyeddöntőben a magyar együttes előbb két találattal győzött, majd nyolccal kikapott.

A nyolcaddöntőt ezúttal is hazai pályán kezdi a Szeged március 24-én vagy 25-én, az idegenbeli visszavágóra a következő hétvégén kerül sor.

A csoport végeredménye: 1. Vardar Szkopje (macedón) 21, 2. Barcelona 20, 3. HBC Nantes (francia) 20, 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 17, 5. MOL-Pick Szeged 13, 6. IFK Kristianstad (sévd) 8, 7. Wisla Plock (lengyel) 7, 8. PPD Zagreb (horvát) 6