Chelsea;Barcelona;Lionel Messi;Antonio Conte;

2018-03-16 06:55:00

Antonio Conte: Messire nincsenek szavak

A labdarúgó Bajnokok Ligájában nyolc csapat maradt állva, szerdán a Bayern München után a Barcelona jutott be a negyeddöntőbe. A katalánok az idegenben elért 1-1 után 3-0-ra nyertek hazai környezetben.

„Ebben a párharcban nagyon balszerencsések voltunk, két mérkőzésen négy kapufát lőttünk. Marcos Alonso esésénél tizenegyes járt volna nekünk, ha megkapjuk és berúgjuk, 2-1-es eredménnyel már máshogy is alakulhatott volna a találkozó" – dohogott a Chelsea mestere, Antonio Conte. – A két mérkőzésen Lionel Messi jelentette a különbséget, ahogyan azt mindenki tudja, ő a világ legjobb labdarúgója. Minden szezonjában hatvan gólt szerez, nem is topjátékos, hanem szuper topjátékos - dicsérte az argentint a tréner.

"Ez volt az idény egyik legkeményebb mérkőzése számunkra. Ahogyan az első meccsen, most is mi kontrolláltuk az eseményeket, jól játszottunk, de láthatta mindenki, hogy a Chelsea bármikor képes helyzetbe kerülni. Egészen a lefújásig nagyon keményen dolgoztunk – mondta Ernesto Valverde, a katalánok trénere.

A bajorok a hazai pályán aratott 5-0-s győzelmük után Isztambulban is nyertek 3-1-re, ám Thomas Müller nem volt elégedett a Bayern teljesítményével. „A második félidőben voltak olyan szakaszai a meccsnek, amelyekkel cseppet sem lehetünk elégedettek. A játékrész középső része teljesen kiesett, folyamatosan eladtuk a labdát, belementünk olyan adok-kapokba, amely nem jellemző ránk” – közölte a német gólvágó.

Egy nappal korábban borult a papírforma a BL-ben, a Manchester United hazai pályán 2-1-re kikapott a Sevillától, így búcsúzott a legjobb tizenhat között. Az AS Roma viszont ledolgozta hátrányát, 1-0-ra verte a Sahtar Donyecket, így 2-2-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal a következő körbe lépett.

Így három spanyol, két-két angol és olasz, valamint egy német klub küzd majd az elődöntőbe kerülésért. A negyeddöntő sorsolását ma délben tartják.