Sebastian Vettel;Forma-1;

2018-03-26 07:52:00

Vettel szerencsés győzelmet aratott

A safety car beküldését sikerült kihasználnia a Forma–1-es világbajnoki sorozat első, melbourne-i versenyén a Ferrarinak, aminek köszönhetően a német pilóta nyert.

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte a szezonnyitó Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben, megelőzve a címvédő és szintén négyszeres vb-győztes Lewis Hamiltont, a Mercedes brit versenyzőjét.

Nem érkezett meg a pénteken még sokak által remélt eső, így túl sok izgalmat nem is tartogatott a tegnapi futam. A rajtot követően Hamilton megtartotta a vezető pozíciót, mögé Räikkönen és Vettel sorolt be a második-harmadik helyen.

A kerékcserék sorát a finn kezdte meg a 19. körben, Hamilton azonnal reagált, Vettel viszont csak a 26. körben állt ki friss abroncsokért. Közben két kör alatt a Haas istálló mindkét autója műszaki hiba miatt feladta a versenyt, a francia Romain Grosjean viszont annyira rossz helyen állt félre, hogy emiatt a versenybíróságnak be kellett küldenie a pályára a biztonsági autót. Ezeket a perceket használta ki Vettel és a Ferrari, és a kiválóan időzített kerékcsere eredményeként a német pilóta átvette a vezetést. Ezt követően az élről startoló brit hiába próbálkozott, nem tudott előzni. Vettelnek ez volt pályafutása 48. futamgyőzelme és 100. dobogós helyezése, Ausztráliában 2011 és 2017 után harmadszor diadalmaskodott.

„Szerencsések voltunk a biztonsági autóval, ez volt a kulcs a sikerhez – ismerte el Vettel. – Az első szakaszban küszködtem az ultralágy gumikkal, a másodikban a szuperlágyakkal már jobban ment. Nem egyszerű itt előzni, de kiválóan alakultak a dolgok. Jól kezdtük az évadot, sok pontot szereztünk, úgyhogy elégedettek lehetünk, ám még nem tartunk ott, ahol igazán szeretnénk.”

Hamilton a célba érkezést követően hosszú másodpercekig üldögélt autójában, nehezen emésztette meg, hogy kicsúszott a kezéből a győzelem. „Nem tudom, mi történt, amikor Vettel elém ért vissza a bokszból, én mindent úgy csináltam, ahogy gondoltam, hogy csinálni kell a biztonsági autós időszakban... – mondta Hamilton, aki csaknem 10 másodpercet veszített az ominózus körben. Csapattársa, a szombati balesetét követően 15. helyről startoló Valtteri Bottas nyolcadikként zárt.

A vb két hét múlva Bahreinben folytatódik.