NB I;FTC;Videoton;Budapest Honvéd;

2018-04-11 22:41:00

Pontszámban beérte a Videoton a Fradit

Végig vezetve 4-1-re nyert a vendégcsapat a címvédő Budapest Honvéd ellen a labdarúgó NB I 21. fordulójából elhalasztott, ma pótolt mérkőzésén a Bozsik-stadionban.

Georges Leekens és Thomas Doll jelenléte több szempontból is indokolt volt.

A nemzeti csapat belga szövetségi kapitánya például válogatott kerettagokat láthatott a fordulót másodikként váró Videoton és a címvédő fővárosi találkozóján, míg a listavezető FTC-t felkészítő Thomas Doll két közvetlen riválist nézhetett meg. Utóbbi tréner aligha volt pártatlan: a párharc végeredményétől függött, hogy a Ferencváros megőrzi-e hárompontnyi fórját a tabella élén.

Noha az első játékrészben volt előjele annak, hogy eltünteti hátrányát a Videoton, a Honvéd fél órán keresztül megúszta a vendéghelyzeteket. A 31. percben azonban a Huszti Szabolcs által – szabadrúgásból – beívelt labdát Danko Lazovic fejese után Boban Nikolov emelte a kapuba (0-1). Az 50. élvonalbeli szereplése alkalmából a találkozó előtt köszöntött kapus, Gróf Dávid aligha ilyen jubileumról ábrándozott…

Az első 45 percben többször összeakaszkodtak egymással a játékosok, ez a fajta harciasság pedig a folytatásban is jellemző volt az összecsapásra. Értelemszerűen nem hűtötte le a kedélyeket az sem, hogy miután az 53. minutumban Lazovic megduplázta a Videoton előnyét, kisvártatva Davide Lanzafame szépített (1-2).

A győzelem kérdése mégsem maradt sokáig nyitott, a bal alsóba passzoló Vinícius Paulo ugyanis a 63. percben 3-1-re módosította az állást. Ezzel még nem volt vége: bő negyed órával a lefújás előtt Lazovic megszerezte önmaga második, csapata negyedik találatát is.

Doll valószínűleg ennél kedvezőbb eredményt is el tudott volna képzelni, Leekens pedig – aki nem láthatott gólt Magyarországon született játékostól – a végeredményt kialakító találat után távozott.

Fölényes győzelmével a Videoton pontszámban beérte az éllovast a szombati, 26. forduló előtt.