kézilabda;Magyar Kupa;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;

2018-04-15 21:46:00

Megint kupagyőztes a Veszprém

A címvédő Telekom Veszprém nyerte idén is a kézilabda Magyar Kupát, miután a fináléban 23-21-re legyőzte a MOL-Pick Szegedet.

Az elődöntő egyik csapat számára sem jelentett komoly kihívást szombaton: előbb a szegediek nyertek 37-17-re a Csurgó ellen, majd a veszprémiek „lakták be” a négyes döntő helyszínét, a debreceni csarnokot egy 38-22-vel a Balatonfüreddel szemben.

Sorozatban hetedszer találkozott egymással a kupafináléban a címvédő Veszprém és a trónra vágyó Szeged. A két együttes március 10-én a bajnokságban mérte össze tudását, és a szegediek a tíz gólig jutó Bodó Richárd vezérletével 32-31-re győztek a Veszprém Arénában, ez korábban még egyetlen magyar csapatnak sem sikerült.

„Szerintem most jobban figyelnek rám a veszprémiek” – jósolt a finálé előtt a szegedi átlövő.

Mindkét gárda nagyon fegyelmezetten, koncentráltan kezdett, a horvát kapusok mindkét oldalon remekeltek: a veszprémieknél Mirko Alilovic, a másik oldalon Marin Sego védett szenzációsan. Ennek eredményeként négy perc elteltével még csak 1-1- volt az állás, a tizedikben pedig 3-3. A harmadik szegedi gól volt Bodó első találata.

Mindkét csapat vezetett, de egyik sem tudott egy gólnál nagyobb előnyre szert tenni, először a 23. percben volt kettő a különbség, amikor 9-7-re elhúzott a Szeged, egy perccel később már 10-7 volt az eredmény. Öt percig gólképtelen volt a Tisza-parti együttes, egyenlített a Veszprém, a slusszpoén Bodóé volt, aki két másodperccel a dudaszó előtt 11 méterről bombázott a hálóba, Alilovic csak bele tudott érni a labdába (11-10).

A második félidőben a 40. percben Nagy László góljával vezetett először a Veszprém 14-13-ra, de Bodó húsz másodperccel később egyenlített, megszerezve saját maga harmadik gólját. A 42. percben 16-14-es veszprémi vezetésnél időt kért Juan Carlos Pastor, a szegediek trénere. A legjobbkor avatkozott közbe a szakember, másfél perc alatt egyenlített a Szeged (16-16), majd Sego bravúrjai után – kétszer egymásután kivédte Ugalde lövését – vezetett a Szeged, igaz azonnal jött a veszprémi válasz.

Kettős emberelőnybe került a Szeged, de Alilovic két ziccert is védett, a veszprémiek növelték előnyüket, kilenc és fél perccel a vége előtt pedig első alkalommal vezettek hárommal vezettek Dejan Manaskov révén (21-18). Utoljára kérhetett időt a Szeged, majd emberelőnybe került, de gólt Petar Nenadic révén a veszprémiek szereztek, akik hat perccel a vége előtt 22-18-ra vezettek.

Nagy László gólja az 56. percben gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A vége 23-21 lett a veszprémiek javára, akik huszonhetedik alkalommal nyerték meg a Magyar Kupát. A bronzérmet a Balatonfüred szerezte meg, miután 31-25-re jobbnak bizonyult a Balatonfürednél.

„Rengeteg hibát elkövettünk, emberelőnyben rossz döntéseket hoztunk, több gólt kaptunk, mint lőttünk, így nem lehet nyerni – mondta Pastor. – Fordulópont volt a kettős emberelőnyünk, amiből csak gólt kaptunk.”

„Nagyon jó mérkőzést játszottunk, jól védekeztünk, gratulálok a Szegednek, nagyon jó csapat, fantasztikus volt a kapusteljesítményünk, ma talán ez döntött, illetve a kiélezett helyzetekben okosabbak voltunk – jelentette ki Vranjes. – Több tapasztalt játékosunk van, apróságok döntöttek, de a fontos játékhelyzetekből mi jöttünk ki jobban.”