NB I;FTC;Paks;Videoton;

2018-04-22 20:51:00

NB I - Élen a Videoton

Az eddigi listavezető FTC képtelen volt nyerni a Paks ellen, a rivális viszont nem hibázott, a Debrecent legyőző székesfehérvári együttes átvette a vezetést az élvonalbeli labdarúgó bajnokságban.

Gólszegény forduló volt: hat bajnoki mérkőzésen összesen hatszor találtak a kapuba a játékosok.

A 0-0-ra és 1-0-ra végződő találkozók közül egyedül a játéknap előtt éllovas Ferencváros és a Paks több mint tízezer nézőt vonzó Üllői úti összecsapása jelentett kivételt, ott négyszer zörrent meg a háló (2-2 lett a vége). A labdabirtoklási fölény ellenére is gyengébb első játékrészt záró, kényszerűségből már a 10. minutumban cserélő, a Groupama Arénában 16 forduló óta veretlen vendéglátók kétszer is hátrányba kerültek, sorozatuk mégis folytatódott, hiszen a hosszabbítás ötödik percében az idénybeli 17. találatát szerző Varga Roland büntetőből egalizált. A vereséget elkerülte a hajrában bő húsz percet emberelőnyben futballozó házigazda, amely azonban értékes pontokat veszített a bajnoki címért zajló versenyben.

„Ilyen teljesítmény után nincs okunk az örömre – értékelt a mérkőzést követő sajtótájékoztatón a Ferencvárost felkészítő Thomas Doll. – Több mint 10 ezer szurkoló látogatott ki a nagyszerű stadionunkba, ahol remek volt pálya minősége, erre ilyen teljesítményt nyújtottunk… Azt hiszem, sokan csalódottak a mai játékunk miatt.”

Doll leginkább az idény során már többször kiemelt küzdőszellemet hiányolta játékosaitól, megüzenve nekik, hogy a szombatihoz hasonló összeállításban valószínűleg nem mostanában küldi pályára csapatát. „Ilyen teljesítménnyel nem lesz esélyünk a bajnoki címre” – kesergett a német.

Az Üllői úti eseményekkel egy időben még négy pályán játszottak, az alsóházi helyezkedés szempontjából fontos rangadókat vívtak Szombathelyen, Budapesten és Mezőkövesden is (utóbbi helyszínen a DVTK volt a pályaválasztó). Gólt csupán a borsodiak kapujába betaláló Szakály Péternek köszönhetően a felcsúti Puskás Akadémia szerzett, amely kissé ellépett a kiesés ellen küzdő Haladás, Diósgyőr, Balmazújváros, Mezőköved, Vasas ötöstől, akikre így izgalmas, feszültségekkel teli bajnoki hajrá vár.

A fordulót záró esti párharc, a Videoton és a Debrecen mérkőzését tehát annak tudatában kezdhették a fehérvári csapat labdarúgói, hogy siker esetén a 21. forduló után újra a pontverseny élére kerülhetnek. Nos, a Videoton élt az FTC pontvesztése után kínálkozó lehetőséggel, Marko Scepovic góljával 1-0-ra győzött, így hat körrel a vége előtt két ponttal megelőzik a nagy riválist. „Nagyon fontos győzelmet arattunk ma este” – hangsúlyozta a lefújást követő értékelésében a Videoton edzője, Marko Nikolic.

A hazai liga szombaton folytatódik.

Csertői nekiment a sportlapnak
A Paks vezetőedzője az FTC elleni mérkőzés utáni sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a „Nemzeti Sport egész héten osztotta és terrorizálta a játékvezetőket”, szerinte ez vezetett oda, hogy Andó-Szabó Sándor büntetőt ítélt a Ferencváros javára a hosszabbítás 4. percében. Ezzel szemben Papp Kristóf, a vitatott szituációban Böde Dániellel összeakaszkodó játékos elismerte, hogy megadható volt a tizenegyes.