kézilabda;FTC;női kézilabda-bajnokság;Győri Audi ETO KC;

2018-05-02 21:53:00

A Fradi legyőzésével életben tartotta bajnoki esélyét a Győr

Hiába vezetett Győrben négy góllal is a Ferencváros, végül 26-24-re nyert a címvédő ETO, így még semmi nem dőlt el a női kézilabda-bajnokságban.

Érzékelhetően ott volt a feszültség a levegőben.

Noha nem láthattunk a fejébe, Elek Gábor, a rangadót megelőző 21 mérkőzés alapján hibátlan FTC-Rail Cargo Hungaria vezetőedzője feszültséggel teli optimizmust sugárzó tekintettel nézett a jövőbe mintegy másfél órával az elsőség szempontjából meghatározó összecsapás előtt az Audi Aréna parkolójában. Ott, ahol együttese szinte napra pontosan három éve, 2015. május 14-én nyert legutóbb (az a siker nem mellesleg a klub máig utolsó bajnoki címét eredményezte). A csendes gondolkodást aztán a Győrbe legkorábban megérkező FTC-szurkolóknak köszönhetően hamarosan mosoly váltotta, mikor pedig elérkezett az elbúcsúzás ideje, a közös képeket kérő drukkerek vállveregetés kíséretében engedték útjára a trénert.

A csarnokban persze már nem ilyen barátságos hangulat fogadta a vendégeket. Amikor a hazai női kézilabdázás bajnoki döntőjének is beillő párharca előtt 40 perccel kifutottak a parkettre a Ferencváros játékosai, éles füttyszóval köszöntötték őket hazai oldalról, miközben természetesen a vendégtábor üdvrivalgás közepette üdvözölte az övéit. Az arénát színültig megtöltő nézősereg egyébként kezdésre zöld-fehérbe borította a lelátót az előre kihelyezett csillogó lapok segítségével, a kapu mögötti szektorban szurkoló győriek pedig élőképpel készültek.

A találkozót az idénybeli egyetlen vereségét tavaly októberben, a Népligetben elszenvedő Győr kezdte, de egy vendéggól, Schatzl Nadine találata nyitotta. A 6. minutumban, 3-1-es vendégvezetésnél elhúzhatott volna, ám ziccert rontott a Ferencváros, a 13. percben pedig már a Győrnél volt az előny – nem utolsósorban a csapata hat addigi találatából négyet szerző csapatkapitánynak, Görbicz Anitának köszönhetően.

A házigazda magához ragadta a vezetést, de a folytatásban képtelen volt lerázni riválisát. Az FTC jellemzően egygólos lemaradással állt, a hajrá perceiben viszont fordítani tudott: a játékrész vége előtt négy perccel Háfra Noémi, Schatzl Nadine és Lukács Viktória egy-egy gólja után hárommal elhúzott (10-13), ezt a fórt pedig a szünetre is megtartotta (félidőben 15-12-re vezettek a fővárosiak).

Valamit ki kellett találnia a szünetben a győrieknek, az őszi kudarc miatt ugyanis az egymás elleni összevetésben még egy szűk, egygólos vereség is a Ferencvárosnak kedvezett volna. Stine Bredal Oftedal kezdte meg a hátrány ledolgozását, ám mivel a vendégek védekezése remekül működött, sokáig az igyekezet ellenére sem csökkent az ellenfelek közti különbség. A 41. percben mégis Elek Gábor kért időt, miután az ETO feljött egyre, a szusszanásnyi szünet mégsem fékezte a győri lendületet: Kari Grimsbö hetest hárított, Nicke Groot pedig – szintén büntetőből – egalizált.

A játék képe a véghajrában sem változott, helyenként kapusbravúrok is kellettek hozzá, hogy ne tudjon újra vezetni a pályaválasztó vagy a fehérmezes vendéggárda. Az 54. percben aztán a cunderrel eredményes Puhalák Szidónia góljával remek hajrába kezdett az ETO, amely Oftedal és Bódi Bernadett találataival eldöntötte a mérkőzést, 26-24-re nyert.

A kétgólos vereséggel ugyan oda a Ferencváros idei veretlensége, a bajnoki címről még nem kell lemondania Elekéknek: az idény végén a gólkülönbség dönt majd a Győr és az FTC között. E tekintetben pillanatnyilag a Győr jobb, ugyanakkor a budapestiekre eggyel több bajnoki vár még.

A feszültség garantált a sorozat május 23-ai zárásáig.

A további program - K&H Bank Liga

A Győrre még három, az FTC-re négy összecsapás vár az idei kiírásban. A címvédő május 5-én a Fehérvárt fogadja, 19-én Budaörsre látogat, majd 23-án a Békéscsaba ellen, hazai közönsége előtt búcsúztatja az évet, míg az FTC vendégül látja a Kisvárdát és az idényzárón a Vácot, közben Békéscsabára és Kecskemétre látogat.