tenisz;Fucsovics Márton;

2018-05-30 10:19:00

Fucsovics a Roland Garroson is jól kezdett

Fucsovics Márton bejutott a második fordulóba a francia nyílt teniszbajnokságon - írta az MTI.

A világranglistán 45. játékos kedden a kanadai Vasek Pospisilt győzte le magabiztosan három játszmában.

Az első szettben a magyar játékos villámgyorsan elhúzott 5:0-ra, s riválisa egy bréknek köszönhetően 5:3-ra felzárkózott ugyan, de végül simán, bő fél óra játék után került előnybe. A második felvonásban 3:3-ig szoros volt a csata, ezután azonban Fucsovics sorozatban három játékot nyert, amiből kétszer is Pospisil adogatott, így már 2-0-ra vezetett. A harmadik szettben Fucsovics rögtön elveszítette szerváját, de 3:2-nél visszavette, majd egészen a rövidítésig nem is fordult a kocka. A tie-breakben Fucsovics 5-3-nál került lépéselőnybe, és három meccslabdához jutott. Ezekből az utolsót értékesítette, így 2 óra 11 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

Fucsovics a 64 között a 16. kiemelt brit Kyle Edmunddal találkozik, aki az első fordulóban 1 óra 57 perc alatt három szettben (6:2, 6:4, 6:3) győzött az ausztrál Alex De Minaur ellen. Fucsovics eddig egyszer játszott a dél-afrikai születésű 23 éves Edmunddal, akitől tavaly Winston-Salemben, kemény pályán a nyolcaddöntőben 6:2, 6:1-re kikapott. Edmund negyedszer szerepel a Roland Garros főtábláján, 2015-ben és 2016-ban a második, tavaly a harmadik fordulóban búcsúzott.

Eredmény:
férfi egyes, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Fucsovics Márton-Vasek Pospisil (kanadai) 6:3, 6:3, 7:6 (7-5)

„Kiegyensúlyozottan és taktikusan játszottam” - értékelte Fucsovics Márton a szurkolói honlapjának a keddi mérkőzést.

„Három szett, az három szett, de azért olyan nagyon nem fáradtam el. Jól kezdtem a mérkőzést, és a folytatásban is sikerült végig kiegyensúlyozottan, a megbeszélt taktika szerint játszanom. Annyira talán nem teniszeztem jól, mint Genfben, de ebben szerepet játszhatott az utazás, valamint az, hogy alkalmazkodnom kellett az új körülményekhez. Úgyhogy maradt még bennem, bízom benne, hogy azt Kyle Edmund ellen meg tudom mutatni. Nagyon jó érzés, hogy megnyertem életem első főtáblás mérkőzését a Roland Garroson.”

Fucsovics Márton szerdán párosban mutatkozik be, az olasz Marco Cecchinatóval alkotott duója az első helyen kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo (lengyel, brazil) kettőssel találkozik.