bevándorlás;Orbán Viktor;Angela Merkel;menekülttábor;

2018-06-30 17:30:34

Bevándorlókat fogadhat vissza a magyar kormány Berlintől

Tizennégy állam vállalta, hogy visszafogad Németországból kiutasítandó migrásnokat – állítja a dpa német hírügynökség, Angela Merkel bejelentésére hivatkozva. Magyarország is közöttük lehet. Orbán Viktor álhírről beszél.

Berlin összesen tizennégy országgal tudott megállapodni a Németországból kiutasítandó migránsok befogadásáról – erről tájékoztatta egy feljegyzésben Angela Merkel német kancellár szombaton koalíciós partnereinek frakcióvezetőit, írja a hirado.hu.

Azok a bevándorlók, akik Németországba próbálnak belépni úgy, hogy előzőleg már regisztrálták őket egy másik uniós országban, különleges gyűjtőtáborokba, úgynevezett „horgonyközpontokba” fognak kerülni – közölte Merkel a dokumentumban. Ezekben a központokban eljárnak majd az ügyükben.

A német kancellárnak július 1-jéig adott időt a bajor Keresztényszociális Unió (CSU) arra, hogy európai megoldást találjon a Németországba tartó bevándorlók tömegének kezelésére. Ennek hiányában akár a testvérpárti szövetség és a kormánykoalíció is veszélybe kerülhet.

Az Index a Dw.com  levele alapján már a megegyezésben résztvevő országok listájáról is beszámol: e szerint Merkel Magyarországgal, Lengyelországgal, Csehországgal, Belgiummal, Dániával, Észtországgal, Franciaországgal, Finnországgal, Litvániával, Lettországgal, Luxemburggal, Hollandiával, Portugáliával és Svédországgal állapodott meg a visszafogadásokról. Így azok a bevándorlók térhetnek vissza hozzánk, akiket először nálunk regisztráltak.

Ha a sajtóértesülés helytálló, az teljesen ellentmond Orbán Viktor legutóbbi nyilatkozatainak: a miniszterelnök a brüsszeli csúcs után is arról beszélt, hogy a magyar álláspont érvényesült a találkozón, és Magyarország nem lesz bevándorlóország.

Az MTI megkeresésére Orbán stábja közölte, hogy „ez a szokásos politikai kacsa, semmilyen megállapodás nem született”.  

A német hírügynökség úgy tudja, hogy Merkel a feljegyzésben hangsúlyozta: a német államnak az eddiginél sokkal komolyabban kell támogatnia Szlovéniát és Horvátországot határaik védelmében.