Fucsovics: "Elsősorban magammal küzdöttem"

2018.07.04 11:41
Illusztráció
Fotó: AFP/
Fucsovics Márton az első fordulóban vereséget szenvedett, így kiesett a férfi egyes további küzdelmeiből a wimbledoni teniszbajnokságon.
A világranglistán 49. helyezett magyar játékos kedden három szettben maradt alul a rangsorban 63. Julien Benneteau-val szemben. Az első szettben Fucsovics elvesztette második adogatógémjét, azután sokáig mindkét fél hozta a magáét. A tizedik játékban felcsillant a remény, mert a francia ekkor nem tudott hatékonyan szerválni, de az egyenlítést követően Fucsovics megint elvesztette adogatását, 5:6 után pedig egy nagyon hosszúra nyúlt gémet megnyerve Benneteau játszmaelőnybe került. Az 57 percig tartó első szakaszban a magyar játékos nyolc szettlabdát hárított, az utolsó gémben pedig öt bréklehetőséget hagyott kihasználatlanul.
A második játszmában Fucsovics 2:1-es vezetésénél elvette ellenfele adogatását, majd nyerte a sajátját, így 4-1-re elhúzott. Azután viszont sorozatban négy játékot elvesztett, és hiába egyenlített 5:5-re, megint két vesztes gém következett, ezzel a játszmákat tekintve 2:0-s hátrányba került. A második szakasz 59 percig tartott. A jóval rövidebb, 32 perces harmadik szettben a Wimbledonban másodszor főtáblás magyar játékos - akinek az első szervái csak 45 százalékban jöttek be - 3:3-ig tartotta a lépést, azután két adogatását nem tudta hozni, ezzel francia ellenfele megnyerte a mérkőzést. Fucsovics ugyan 14-gyel több nyerő ütést mutatott be, de 24-gyel több kettős hibát követett el a mérkőzésen.
A keddit megelőző egyetlen találkozásuk alkalmával, tavaly szeptemberben az orléans-i challengertorna elődöntőjében a magyar teniszezőnek meccslabdái voltak Benneteau ellen, ám végül ott is a francia nyert 3:6, 6:3, 7:6-ra.
Eredmény (a torna honlapjáról): férfiak, 1. forduló (a 64 közé jutásért):  Julien Benneteau (francia)-Fucsovics Márton 7:5, 7:5, 6:3
A magyar teniszező a Facebook-oldalára feltöltött interjújában a mérkőzés után azt mondta, örül, hogy a halle-i sérülése után egyáltalán el tudott indulni Wimbledonban.
"Az egész meccsen rosszul éreztem a labdát. (...) Elsősorban magammal küzdöttem."
Mint mondta, ellenfele sem játszott jól, de ő az olyan ziccereknél is hibázott, amit soha nem szokott elrontani. Fucsovics Márton hozzátette, bízik benne, hogy a következő versenyeken kijön a jó formája.

Lewis Hamilton döntött, két évre aláírt

2018.07.19 21:00
Fotó: Getty Images/Adam Pretty
Fotó: /
SZERZŐDÉS Hosszas tárgyalássorozat után a Mercedes a hazai nagydíján, Németországban bejelentette a brit világbajnok, Lewis Hamilton kétéves szerződéshosszabbítását. Sajtóhírek szerint a négyszeres világelső évi 40-45 millió eurót tehet majd zsebre.
„Ez a szerződéshosszabbítás tulajdonképpen már csak formalitás volt attól a pillanattól kezdve, hogy Toto (Wolff, a Mercedes csapatfőnöke – szerk.) és én leültünk beszélni a télen – kezdte Lewis Hamilton. – Jó érzés, hogy végre aláírtuk a papírokat. Már 20 éve a Mercedes család tagja vagyok, és nem is kívánhatnék jobb helyet magamnak. A pályán és azon kívül is egy hullámhosszon vagyunk, nagyon jól megértjük egymást. Nagyon lelkesen várom a következő két és fél évet, sohasem voltunk ennyire éhesek a sikerre, mint most.”
Hamilton kétéves szerződése több okból is várható volt, egyrészt a jelenlegi F1-es szabályrendszer csak 2020-ig lesz érvényben, másrészt a Mercedes is csak addig kötelezte el magát a száguldó cirkuszban való részvétel mellett, harmadrészt Hamilton már 33 éves, lehet, hogy 2021-ben, 36 évesen már mással szeretne foglalkozni. Korábban ugyanis többször is célzott arra, zenei karrierbe akar kezdeni.
A brit pilóta szerződéshosszabbításával egyébként az is szinte biztossá vált, hogy Daniel Ricciardo marad a Red Bullnál, hiszen hiába várat még magára Valtteri Bottas új kontraktusa, a finn nagy valószínűséggel marad Hamilton márkatársa. A Ferrari pedig bevallottan Kimi Räikkönen és Charles Leclerc közül választ majd, így az ausztrál számára más élcsapatnál nem marad ülés 2019-re.
Frissítve: 2018.07.19 21:00

Kegyetlennek kell lenni az izraeli visszavágón

2018.07.19 18:22

Fotó: AFP/ Jack Guez
Az Európa-liga 1. selejtezőkörének hazai mérkőzésén közel állt a Maccabi legyőzéséhez az FTC labdarúgócsapata, amely csütörtökön idegenben vívná ki a továbbjutást.
Eseménydús nap áll a Ferencváros futballistái mögött.
A csapattagok szerda reggel indultak el Izraelbe, majd miután megérkeztek, este már a visszavágó helyszínén, a netanyai stadionban edzettek. A párharc második felvonása 1-1-es döntetlenről kezdődik, hiszen Budapesten hiába szerzett vezetést a házigazda, a 91. minutumban egy megpattanó lövés végén egyenlítettek az izraeliek. A szabályok szerint ez az eredmény egyelőre az idegenben eredményes Maccabi Tel-Avivnak kedvez.
„Az utóbbi évek sikertelen nemzetközi kupaszereplései miatt az a balszerencsés gól a végjátékban még jobban fájt – emlékezett vissza a zöld-fehérek Népszavának nyilatkozó játékosa, Lovrencsics Gergő. – Jól felkészültünk az ellenfélből, tudtuk, hogy mire kell odafigyelnünk, ezt mind be is tartottuk. Mindenki vezéregyéniség akart lenni a pályán, jól működött a kommunikáció közöttünk, egytől egyig valamennyi csapattag átérezte a mérkőzés súlyát. Jelentős pluszt adott továbbá, hogy az első perctől az utolsóig érezhettük a szurkolóink támogatását. Én személy szerint többet vártam a Maccabitól, de azt hozzá kell tenni, hogy amint ritmust váltottak, volt néhány helyzetük, viszont egyik sem volt olyan, aminek a végén kijátszottak volna minket. Nyerni szerettünk volna, kapott gól nélkül akartuk letudni a meccset, de sajnos nem sikerült, ezen már nem tudunk változtatni.”
Az első mérkőzésen remek teljesítményt nyújtó Lovrencsics pontosan tudja, hogy csapatának gólt, gólokat kell szerezni a 19 órakor kezdődő találkozón (tv: Duna World) ahhoz, hogy a második fordulóba léphessen, a sikerhez ugyanis győzelem vagy legalább egy 2-2-es döntetlen szükségeltetik.
„Nincs jobb szó, támadásban kegyetlennek kell lennünk – folytatta a lapunknak nyilatkozó válogatott labdarúgó. – Hasonlóan koncentráltan kell játszanunk, mint az első meccsen, noha tudjuk, a visszavágó egy teljesen más mérkőzés lesz. Én még mindig bizakodó vagyok a továbbjutást illetően.”
Ha fentebbebb azzal kezdtünk, hogy mozgalmas nap áll a Ferencváros stábja mögött, akkor a megállapítást máris kiterjeszthetjük a következő napokra is, hiszen az előző kiírást ezüstérmesként záró FTC vasárnap az élvonalbeli bajnokság nyitányán már a Diósgyőrt fogadja majd.
„Ilyen ez a nemzetközi ritmus, de szeretnénk ehhez hozzászokni az őszi szezonban” – jelentette ki a korábban Lengyelországban légióskodó Lovrencsics. – Nem félek attól, hogy a csütörtök esti mérkőzés után vasárnap is pályára kell lépni, szerintem kell a kettős terhelés ahhoz, hogy a magyar futball és mi, játékosok is fejlődni tudjunk. Csütörtökön és vasárnap is győzni szeretnénk, számunkra ugyanis a bajnoki szereplés legalább olyan fontos, mint az Európa-liga. Szeretnénk megnyerni a bajnokságot.”

Hátrányból indul az Újpest

Az El-selejtező 1. fordulójában a Neftci Baku elleni első mérkőzést Azerbajdzsánban 3-1-re elveszítő Újpest csütörtökön a Megyeri úton vághat vissza az azerieknek (21.00, tv: Duna World). A párharc győztese a Sevilla ellen folytathatja. „Természetes, hogy bízom a továbbjutásunkban. Hazai pályán ki kell használnunk az idegenben szerzett találatunk fontosságát. A siker kulcsa a gyors gólban lehet” – idézi a klublegenda, Dunai Antal várakozásait a lila-fehérek honlapja.

A stabil védekezés lehet a kulcs

A Ferencváros játékosaként 1995-ben a Bajnokok Ligája csoportkörében is szereplő Hrutka János szerint idegenben sem esélytelen az FTC. „A Fradinak nem volt sok ideje, hogy felkészüljön a párharcra, pláne úgy, hogy több változás is volt a keretben. Az egygólos előny biztató lett volna, ám az utolsó pillanatban kapott gól miatt elég nehéz lesz a továbbjutás kiharcolása idegenben. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs esély: stabil védekezéssel benne lehet, hogy Izraelben továbbjut a Ferencváros.”

Frissítve: 2018.07.19 18:23