tenisz;Babos Tímea;

2018-07-09 19:15:00

Babos Tímea történelmet írt Wimbledonban

A 25 esztendős magyar teniszezőnő nevével kezdődik majd július 16-tól a női páros világranglista.

„Világelső akarok lenni” – mondta Babos Tímea azon a februári sajtótájékoztatón, amelyet azt követően tartott, hogy Grand Slam-trófeát nyert párosban az Australian Openen. Akkoriban még ötödikként jegyezték a ranglistán, tegnap viszont már úgy léphetett pályára az All England Clubban, hogy tudta, a wimbledoni tornát követő hétfőn, azaz július 16-án az ő neve áll a lista élén. Magyar felnőtt teniszező még sosem vezette az általában hetente frissülő világranglistát, sem a nőknél, sem a férfiaknál.

A wimbledoni Grand Slam-torna előtt Babos a harmadik volt. Az már a rajt előtt eldőlt, hogy a tavaly győztes orosz Jelena Vesznyina nem maradhat előtte, mivel sérülés miatt nem indult. A tajvani Csan Latisa és az orosz Jekatyerina Makarova már a második körben kiesett, a cseh Andrea Hlavackova - honfitársa, Barbora Strycova oldalán – pedig kikapott a nyolcaddöntőben.

Egy teher tehát lekerült Babos válláról, tegnap pedig a francia Kristina Mladenovic oldalán negyeddöntőbe jutott a női páros versenyben. Az elsőként rangsorolt duó a Kirsten Flipkens, Monica Niculescu belga, román egységet győzte le két szettben, 63 perc alatt a hétfői nyolcaddöntőben.

Babos már 18 évesen bekerült az első százba és azóta minden szezont az elitben zárt, sőt 2016-ban a 26. helyen végzett, emellett pedig 3 WTA-tornát is megnyert. Női párosban negyedik éve tartozik a világ legjobbjai közé: kétszer játszott már döntőt Wimbledonban (2014-ben és 2016-ban), tavaly megnyerte a WTA-Finalst, az idén januárban, az Australian Openen Grand Slam-bajnok lett, összesen 18 serleget gyűjtött eddig. Gyakorlatilag a tavaly októberi, szingapúri siker óta ott lebeghetett a szeme előtt, hogy egyszer majd az ő nevével kezdődjön a női páros világranglista. Egyéniben jelenleg a 38. helyen áll, ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta az év elején, hogy a legjobb húsz közé szeretne kerülni.

Ami az egyéni versenyt illeti, a férfiaknál első helyen kiemelt svájci Roger Federer negyeddöntőbe jutott. A világranglista második helyezettje tegnap egy sima és két szoros szettben, 1 óra 47 perc alatt győzte le a francia Adrian Mannarinót. Ez volt Federer 176. sikere füves pályán, ezzel megerősítette helyét az örökranglista élén. A legendás amerikai Jimmy Connors csúcsát (174) szombaton döntötte meg.

Federer ágán a 2016-os döntős kanadai Milos Raonic is továbbjutott. Ellenfele a negyeddöntőben egy hasonlóan jól szerváló játékos, az amerikai John Isner lesz, aki először jutott be a legjobb nyolc közé az All England Clubban. A 24. kiemelt Nisikori Kei 3 óra 28 perces küzdelemben kerekedett Ernests Gulbis fölé.

A nőknél a hétszeres wimbledoni bajnok amerikai Serena Williams 6:2, 6:2-re verte az orosz Jevgenyija Rogyinát a két édesanya csatájában. „Az eredményre pillantva elégedett lehetek, de hogy őszinte legyek, nehezebb meccs volt, mint az eredményjelző mutatja. Jevgenyija nagyon jól ütötte meg a labdákat, ezért jutott el ilyen messzire” – mondta a meccs után az amerikai klasszis, aki a negyeddöntőben az olasz Camila Giorgival találkozik.