El-selejtező: döntetlent játszott a Ferencváros

2018.07.12 21:49

Fotó: MTI/ Illyés Tibor
Hiába vezettek a 91 percig, a csapat nem szerzett előnyt az izraeli visszavágóra.
A Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott az izraeli Makkabi Tel-Aviv csapatával a labdarúgó Európa Liga-selejtező 1. fordulójának első mérkőzésén, csütörtökön a Groupama Arénában - írja az MTI. A vendégek a 91. percben egyenlítettek.
A nyári igazolások közül a hazaiaknál hárman, a ghánai Abraham Frimpong, az olasz Davide Lanzafame és az izlandi Kjartan Finnbogason is a kezdőben kapott helyet a szezon első tétmérkőzésén.
A visszavágót jövő csütörtökön 19 órától Netanyában rendezik. A párharc továbbjutója a következő körben a szerb Radnicki Nis vagy a máltai Gzira United csapatával találkozik.
Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:
Ferencváros-Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-1 (0-0)

Budapest, Groupama Aréna, 14 127 néző, v.: Ricardo de Burgos (spanyol)
gólszerzők: Spirovski (61.), illetve Atar (91.)
sárga lap: Finnbogason (67.), Böde (85.), illetve Golasa (36.), Atar (90.)

Ferencváros:
Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Frimpong, Botka - Varga R. (Petrjak, 76.), Spirovski, Gorriarán, Bőle - Lanzafame (Leandro, 75.), Finnbogason (Böde, 80.)

Makkabi Tel-Aviv:
Rajkovic - Dasa, Tibi, Jair, Enric Saborit - Micha, Dor Peretz, Golasa (Atar, 64.), Rikan (Yeini, 85.) - Schoenfeld, Kjartansson (Atzili, 79.)
Frissítve: 2018.07.13 17:45

Kane a gólkirály, Modric a torna legjobb játékosa

2018.07.15 19:53
A gólkirály Kane és az aranylabdás Modric egymás ellen
Fotó: AFP/ FRANCK FIFE
Hat meccsen hat gól Harry Kane mérlege, és már megint nem a világbajnok csapatból került ki az aranylabdás.
A vb-t negyedikként záró Anglia és a Tottenham Hotspur labdarúgója, a hat találatot szerző Harry Kane lett az oroszországi torna gólkirálya, ezzel gyakorlatilag lemásolva a négy éve, Brazíliában szintén hatszor eredményes James Rodríguez teljesítményét. A csatár hat mérkőzést játszott a világbajnokságon: a csoportkörben Tunézia kapuját kettő, Panamáét három góllal terhelte, a nyolcaddöntőben Kolumbiának is beköszönt.
Kane mögött az orosz Gyenisz Cserisev, a belga Romelu Lukaku, a portugál Cristian Ronaldo és a világbajnok francia válogatott két játékosa, Antoine Griezmann és Kylian Mbappé egyaránt négy-négy találattal lett holtversenyben második a mesterlövészek között. A torna legjobb játékosának járó Aranylabdát a horvát Luka Modric kapta. Utoljára a brazil Romário érdemelte 1994-ben világbajnokként a legjobbnak járó különdíjat, azóta az aranylabdások nem a győztes csapatból kerültek ki.

Djokovic győzött Wimbledonban

2018.07.15 17:55

Fotó: AFP/ Oli Scarff
A szerb jelenleg csak 21. a ranglistán, de már negyedszer nyert Wimbledonban, 13. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be.
Novak Djokovic nyerte meg a wimbledoni tenisztorna férfi egyes versenyét: a vasárnapi döntőben 6:2, 6:2, 7:6 (7-3)-ra legyőzte a dél-afrikai Kevin Andersont.
A szerbek volt világelsője - aki jelenleg csak 21. a ranglistán - az elejétől fogva irányította a találkozót, kétszer is elvette ellenfele félelmetes adogatását, és fél óra alatt szettelőnybe került. A folytatásban is a belgrádi teniszező mozgott frissebben, ismét kétszer brékelt, és 1 óra 12 perc elteltével már csak egy játszmára volt a diadaltól. A harmadik felvonásban Anderson fogadóként 5:4-nél és 6:5-nél összesen öt szettlabdához jutott, de nem élt velük, majd a rövidítésben már egyértelműen Djokovic volt jobb.
A 31 éves szerb 2011, 2014 és 2015 után negyedszer nyert Wimbledonban, 13. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be. A 203 centis Anderson a tavalyi US Open után a második GS-döntőjét is elveszítette.
A hölgyeknél Angelique Kerber nyert, miután 6:3, 6:3-ra legyőzte a 23-szoros GS-győztes Serena Williamst. A 30 éves német pályafutása során harmadszor nyert GS-versenyt és összességében 12. tornagyőzelmét aratta. A szülési szabadságáról tavasszal visszatért Williams vereségével egyelőre nem érte utol a női GS-bajnokok örökranglistáját 24 elsőséggel vezető ausztrál Margaret Courtot.