Sport

Elbukott a Barcelona

Népszava|2012. ápr 25. 05:06
[A+ A-]
Vélhetően az év egyik legjobb meccsén bukott el hazai pályán a Barcelona, így továbbra sem lesz címvédés a Bajnokok Ligájában. A Chelsea emberhátrányban
hősiesen küzdve 2-2-re végzett a Nou Campban, és teljesen megérdemelten jutott be a fináléba. Hogy kivel játszik, az a ma esti Real Madrid- Bayern München összecsapáson dől el.
A tegnapi elődöntő nagy kérdése az volt elsősorban, hogy a Barcelona zsinórban
elért ötödik elődöntőjéből képes lesz-e bejutni a fi náléba, hogy a Bajnokok Ligájában történelmet írva első csapatként sikerül a címvédés. Mindenesetre
mindkét edző - Guardiola és Di Matteo - kicsit megkavarta a kártyát már az öltözőben: a Barcából Dani Alves, míg a londoniak közül éppen a spanyol Torres maradt a padon.

Ha valaki azt gondolta, hogy a vendégek az első másodperctől kezdve kizárólag a védekezéssel fognak törődni, az az első percekben igencsak meglepődhetett,
ugyanis az angolok nekiestek a katalánoknak, ám hamar helyre állt a világ rendje, és a félidő nagy részében Victor Valdes könyvtárba is elmehetett volna.

Vélhetően jobban örült volna Pep Guardiola kapusa kirándulásának, hisz Valdes egy kirohanása alkalmával a sérüléséből éppen vissza térő Piquét úgy leterítette, hogy a hátvéd előbb elájult, majd nem is tudta folytatni a meccset.

A katalánok eleinte elszórakozták - elsősorban Messi - a helyzeteiket, majd két perc alatt úgy nézett ki a mérkőzés képe, hogy eldőlt a továbbjutás. Előbb
Busquets lőtt egy szépségdíjas támadás végén a Chelsea hálójába, majd Terry nemes egyszerűséggel kiállíttatta magát, miután teljesen feleslegesen és
sportszerűtlenül belerúgott hátulról Sánchezbe. A londoniak teljesen megzavarodtak, és egy villámgyors Messi-Iniesta kontra végén a spanyol elegánsan lőtt a bal alsóba.

Ekkor úgy tűnt, mindennek vége, ám a hosszabbítás első percében Lampard - ugyanúgy, mint az első meccsen a gól előtt - megnyert egy párharcot, majd fantasztikus labdával kiugratta Ramirest, aki földöntúli mozdulattal emelte át Valdesen a labdát, és máris a Chelsea állt továbbjutásra.

Szünet után a Barca azonnal nekiesett a tíz emberrel védekező angoloknak, és Fabregas buktatását követően büntetőhöz is jutott. Messi állt a labda mögé, és kis híján eltörte a keresztlécet, azaz az argentin továbbra sem volt képes betalálnia londoniak kapujába. Noha Drogba félpályáról kis híján betalált
- Valdes hárított látványosan -, a katalánok egyik helyzetet dolgozták ki a másik után, és hagyták ki valamenynyit - Sánchez azért lesből betalált -, vagy éppen Cech védett parádésan. A végén egy előrevágott labdával Torres kilépett,
és berúgta a londoniak második gólját, eldőlt, kiesett a Barcelona, zaz nem lesz idén sem címvédés.

A mai elődöntőben sem várható kisebb csata. "Pokoli körülmények várnak ránk" - szögezte le Karl-Heinz Rummenigge, a Bayern elnöke. "Tisztában vagyunk, mennyire nehéz lesz, de egy szemernyi félelem sincs bennünk" - tette hozzá
Mario Gómez, a németek csatára.

A Bayern München az odavágó utolsó pillanatában szerzett előnyt a visszavágóra (2-1), s mint a fentiekből is kitűnik, a ma Madridban vizitáló vörösök jól tudják, a minimális előny, meglehet, a Santiago Bernabéu Stadionban nem előny.