kézilabda EB;

Hihetetlen végjáték, egygólos magyar siker Portugália ellen a kézi Eb-n

Utolsó másodperces találatával megőrizte továbbjutási esélyeit a magyar válogatott.

A hollandok elleni váratlan és meglepő vereség (31-28) után nem volt más választása a magyar válogatottnak a budapesti férfi kézilabda Európa-bajnokság második fordulójában, minthogy Portugália legyőzésével megőrizze továbbjutási esélyeit. A győzelmi kényszer okozta tétet csak fokozta a húszezres aréna csordultig telt közönsége – ebben a miliőben Moháccsal és Világossal egyszerre ért volna fel egy újabb vereség, és annak kieséssel járó következménye. A lényeg: versenyben maradt a középdöntőbe jutásért a válogatott. De még hogy!

Pedig ezúttal is harmatosan rajtolt a csapat, 0-3 után, csaknem öt perc elteltével szerezte első gólját. Tíz perc után valamelyest megnyugodott, és támadásban, védekezésben, illetve kapusteljesítményben is javult a magyar együttes, amely 6-1-es sorozata révén - a kontinenstorna során először - vezetett (7-6).

Mindazonáltal megint sok volt a hiba, nem sikerült ellépni, sőt, a portugálok egyenlítettek, majd lassították a játékot, és mivel az utolsó bő öt percben ötször is betaláltak, a szünetben ismét vezettek (14-15).

Szünet után Székely Márton állt a magyar kapuban, és mivel 13 perc alatt öt lövést is kifogott, a csapat újra ellépett két góllal (23-21). A portugálok azonban ismét egalizáltak, de a magyar csapat Lékai Máté helyett immár Hanusz Egon irányításával egy 4-1-es sorozattal újfent meglépett. Hiába, a libikóka sokadszor is visszabillent, Portugália pedig "dühítő" módon, de sokadszor is egyenlített (28-28)... Az utolsó percre maradt a döntés, amit a hazaiak emberelőnyben tölthettek. Lékai hétméteresből, Daymaro Salina akcióból volt eredményes, a magyarok 12 másodperccel a vége előtt időt kértek, és már csak öt másodperc volt hátra. A válogatott stábja kiadta figurát, e szerint Lékai lövőcsele után Máthé Dominiknak kell felemelkedni és lőnie. És lőn! Lékai megcsinálta az eltervezett lövőcselt, amivel magára vont két portugált, majd Máthé Dominikhoz passzolt, aki három méterre emelkedett és a hálóba bombázott, ezzel beállítva a 31-30-as végeredményt!!!

A mezőny legeredményesebb játékosa Máthé volt nyolc góllal, és a meccs legjobbjának is őt választották. A csoport állása (lapzártakor): 1. Izland (28-24) 2 pont, 2. Hollandia (31-28) 2, 3. Magyarország (59-61) 2, 4. Portugália 0. Az Izland–Hollandia összecsapás lapzártakor még tartott.

A válogatott kedden 18 órától Izland ellen zárja a B csoport küzdelmeit. A középdöntőbe az első két helyezett jut. Mostantól van is remény!

Verhetetlen GyőrA Győri Audi ETO KC továbbra is százszázalékos a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, mivel a tizedik fordulóban házigazdaként 39-30-ra nyert a francia Metz ellen. Az ETO rekordot jelentő, immár 66 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozatnál tart a BL-ben, ebben az időszakban 58 győzelem és nyolc döntetlen a mérlege. Az ötszörös BL-győztes ETO a hajrában már tíz találattal vezetett, ezért minden cserejátékosát pályára küldte Ambros Martín vezetőedző, a 19 éves Gerencsér Fanni pedig meg is lőtte élete első ETO-meccsén az első BL-gólját is! A csoportot kilenc győzelemmel, száz százalékos teljesítménnyel vezeti a Győr. Az FTC-Rail Cargo Hungaria mérkőzését a francia Brest Bretagne ellen elhalasztották újabb játékosoknál jelentkeztek Covid-fertőzésre utaló tünetek, így a protokollt betartva az együttes el sem utazott Franciaországba.